| Vreausapot a întrebat:

Buna TPU.
Am aproape 16 ani si nu imi place cum arat.Sunt gras(1. 72cm inaltime si greutatea 77kg).
Vreau sa ma apuc in secret de sala in ianuarie.Chestia este ca nu prea stiu ce exercitii sa fac acolo.Eu nu vreau sa am muschi(chiar daca nu ar strica), singurul lucru pe care il doresc este sa am o greutate normala si sa am abdomenul plat(cu sau fara patratele).
Mentionez si ca o sa ma duc de 3-4 sau chiar 5 ori pe saptamana la sala si o sa stau cate doua ore(fac ore pana la ora 14 si am timp).Ma gandeam sa alerg la banda si sa ridic greutati.
Intrebarea mea este:
Cat timp credeti ca-mi va lua sa ajung la rezultatul dorit?

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă te apuci de sală, nu mai e secret (sunt mulți alții pe acolo)
Pentru secret incepe să lucrezi in casă. Alimentație corectă plus exerciții ar trebui ca in măcar 2-3 luni să se vadă ușor un rezultat pozitiv

-- sărbători frumoase --

| Catrice a răspuns:

8-12 luni with hard work.

| Andreeush a răspuns:

Poti sa apelezi la un nutritionist, poti merge la sala, faci multa miscare + o dieta mai sanatoasa.

| Dismally a răspuns:

Ce treaba are sala cu slabitul? Tu ai nevoie de un regim alimentar adecvat si miscare - poti sa alergi, nu ai nevoie de aparate, greutati sau exercitii complicate.