| gabrieloss98 a întrebat:

Daca am 14 ani e prea devreme daca incep sa ma duc la sala? Nu ma refer la ridicari de greutati ci la alergat pe banda si altele.Si inca ceva,vreau sa fac muschi, daca ma apuc de gantere imi ia din inaltime?

Răspuns Câştigător
| Derpp a răspuns:

Poti alerga foarte mult pentru ca nu iti afecteaza, ba chiar te dezvolti foarte mult, apuca-te de tractiuni daca vrei sa te si inalti. TRACTIUNI+GANTERE+FLOTARI! BAFTA

5 răspunsuri:
| Stefan_Bagdan_1985 a răspuns:

Nu e deloc devreme sa te mentii in forma! Mergi in continuare la sala, si daca esti si un pic mai dezvoltat, adica mai inalt sau un pic durduliu, poti incepe sa iti lucrezi corpul cu tot felul de exercitii si greutati usoare, incet incet...o sa vezi ca o sa conteze foarte mult pe viitor o viata sanatoasa si sportiva! Bafto dello dellooooo!

| rlzdarkone a răspuns:

Da iti ia din inaltime pentru tine acum cel mai bun sport este inotul, tenisul, basketul pana ajungi la o inaltime destul de mare 1.80-1.90 si dupa poti linistit sa tagi de fiare

| mouseru a răspuns:

Da iti vor lua din inaltime mai bine mai asteapta pana mai cresti daca esti inca mic sau apucate sa faci flotari abdomene etc. si nu vei fi nevoit sa mergi la sala

| Cosmin86 a răspuns (pentru mouseru):

Crezi ca flotari si abdomene se compara cu un antrenamnt la sala? rolling on the floor

| MissyngYou a răspuns:

Nu e devreme niciodata sa fi in forma laughing