| MimiMaysa a întrebat:

am instalat irfan view pentru a vizualiza pozele din pc.cum pot face sa deschid pozele cu acest program fara sa le trag eu in program?

Răspuns Câştigător
| abyssaria a răspuns:

Chestia aia iti apare din cauza la windows. Da click dreapta in folder-ul cu poze si la view pune large icons. Atunci cand pui pozele pe fb sau pe alt site, iti apare o fereastra, in acea fereastra dai click dreapta pe poza si dai open sau preview, NU SELECTE. Astfel poti sa vezi ce poze incerci sa pui, inainte sa le uplodezi.
Daca nu reusesti, sa-mi spui ce wind. ai.

9 răspunsuri:
| abyssaria a răspuns:

Dai click dreapta pe o poza apoi open with>>choose default program, in fereastra care-ti apare cauta irfanview si apoi bifeaza Always use the selected program.
Puteai sa faci asta si din irfanview, dar nu-l mai am acum instalat si nu-mi mai amintesc exact unde se gaseau extensiile.

| MimiMaysa explică (pentru abyssaria):

Merci am reusit lucrul asta, insa uite chestia asta ma enerveaza : https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/......8242_n.jpg imi apare iconita programului si nu pozele in format mic atunci cand deschid un folder de exemplu.iar daca vreau sa aleg anumite poze pe care le vreau sa le pun pe fb nu le pot recunoaste decat dupa nume, nu mi le afiseaza.

| MimiMaysa explică (pentru abyssaria):

Windows 7 starter.am incercat inca de la inceput sa dau la large icons sau extra large icons si tot la fel imi apare.e aiurea cand cauti o poza intr-un album de zeci de poze si n-o poti gasi repede din privire ci doar sa le deschizi pe toate. sau sa le redenumesti si cine le tine minte numele la toate.

| abyssaria a răspuns (pentru MimiMaysa):

Atunci incearca asta. Du-te in control panel appearance and personalization si aici da click pe Folder Options. In fereastra care-ti apare te duci la View si debifeaza prima optiune ( cea cu Always show icons never thumbnails). Sa-mi spui daca ti-a mers asa.

| MimiMaysa explică (pentru abyssaria):

Ia uite unde era problema cat chin pe instalat programe si alte istorii.imi apar asa cum trebuie acum big grin iti multumesc mult, mi-ai facut o mare favoare! :**

| abyssaria a răspuns (pentru MimiMaysa):

Cu placere. Daca puneai de la bun inceput intrebare asta, nu mai era atata bataie de cap. Bine ca s-a rezolat.

| MimiMaysa explică (pentru abyssaria):

Rezultatul final conteaza :d ai funda de la mine merci inca o data happy

| abyssaria a răspuns (pentru MimiMaysa):

Cu multa placere si multumesc.
Daca mai ai alte pb. de calc, te mai pot ajuta.

| MimiMaysa explică (pentru abyssaria):

Merci happy o sa apelez cu drag ^_^

| abyssaria a răspuns (pentru MimiMaysa):

Chestia aia iti apare din cauza la windows. Da click dreapta in folder-ul cu poze si la view pune large icons. Atunci cand pui pozele pe fb sau pe alt site, iti apare o fereastra, in acea fereastra dai click dreapta pe poza si dai open sau preview, NU SELECTE. Astfel poti sa vezi ce poze incerci sa pui, inainte sa le uplodezi.
Daca nu reusesti, sa-mi spui ce wind. ai.