| CupcakeCult a întrebat:

Buna TPU, am nevoie de ceva sfaturi. Sunt clasa a 12a si am bacul anul asta.Ma pregatesc cat pot pana nu mai pot mai exact, insa unii profesori ori sunt foarte severi si ne ameninta sau nu-si dau interesul deloc, mai ales ca am o groaza de informatie de retinut simt ca nu mai pot, ma apuca plansul mereu cand ma gandesc cat mai am de invatat si deja nu mai pot. Poate pot lua niste pastile de memorie ceva sa ma ajute mai tare, sunt la filo btw si gen nici cei din jur nu ma incurajeaza ai mei mai mult trag de mine sa-i ajut la treburi in loc sa ma lase sa invat... idk deja e prea stresant... abia am timp de mine, poate cei care au dat bacul pot sa-mi zica niste metode de invatare, pls

2 răspunsuri:
| HTH a răspuns:

Eu invatam dimineata de la ora 7 pana la 9. Fara pauza, ma concentram maxim. Telefon pe off, fara tv, fara muzica. cel mult o cana de ceai. Apoi, seara repetam tot ce invatasem dimineata si incercam sa mai fac si ceva in plus. Ti se pare un volum mare de informatie, dar daca iei pas cu pas, vei reusi sa parcurgi tot.
Succes!
A, si pastilele nu stiu cat de mult ajuta. Intreaba-ti medicul de familie.

| CupcakeCult explică (pentru HTH):

Mersi, o sa incerc, sper sa functioneze metoda