| Sweeeetyy a întrebat:

Am nevoie de un mic sfat! Sunt cu un prieten de 7 luni si m-am certat cu el din mai multe motive. El plange, eu plang... ce as putea face? vrea sa luam o mica pauza asta insemnand sa fim impreuna, dar sa nu ne certam. Ce pot face ca sa rezolv toata treaba si sa se razgandeasca. Ar trebui sa fiu indiferenta? puppy dog eyes funda

Răspuns Câştigător
| Florenta16 a răspuns:

Nu, in niciun caz nu fii indiferenta. E bine ca aveti totusi 7 luni si sper ca s-a creat intre voi increderea aceea indispensabila happy. Am trecut si eu prin asta, am stabilit sa luam o pauza, dar am continuat sa fim impreuna, iar a2a zi m-a sunat pentru ca nu putea rezista sa nu imi auda vocea. Nu cred ca sunt certuri serioase, ci mai degraba minore. Incearca sa ii scrii un text lung in care sa ii explici toate motivele pentru care il iubesti si ai vrea sa renunti la toate certurile si ca totul va fi roz, si aminteste-i de toate intamplarile impreuna. Il va bucura si te va iubi si mai mult. Sper ca am ajutat! happyNu uitati sa comunicati deschis si mult, si cel mai bine v-ati vedea fata in fata si ati discuta asta, dar daca nu este posibil, se poate si la telefonwinking.