| 1010wanted a întrebat:

Am nevoie de un nume international pentru mici romanesti, in engleza ar fi cel mai potrivit, eu am gasit : the littles. Dar nu mi se pare foarte interesant numele, astept raspunsuri! Multumesc! big grin

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe engleza poti sa le zici 'grilled minced meat rolls '. In nici un caz 'the littles' happy

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Numele nu se traduc. Poti sa faci precizarea ca in romana inseamna cam The littles dar spui "mici" si atat. Numai Iliescu ( care a facut facultatea la rusi) a crezut ca e bine sa traduca si in loc de Sulina channel a zis "Sulaina channel" si in loc de "daci" a zis "the ducks" care inseamna rate. Deci, lasa-i asa cum sunt: mici si gata.

| Wøodenpints a răspuns:

The littles? wtf. lumea o să te creadă canibal.
Și de când micii sunt românești?