| CAMIOANIEEE a întrebat:

Buna TPU am nu de mult timp o placa de RAM DDR2 kingmax
dar de cand am pus-o in pc, calculatoru imi face fite:ii se da restart automat, unele jocuri nu mai merg, cand vr sa intru intr-un joc a 2 oara cand vr sa intru nu mai merge, videoclipurile mis e vad ca... pe youtube sau le alte siteuri, la un joc cu avioane daca ma prabusesc mi se stinge monutorul(mentionez ca am windows xp sv 2)
Ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| MGBV11 a răspuns:

Deci daca ai avea doua placute de rami identice ar rula in mod dual (dual channel) adica memoria ar fi mult mai performanta decat cea single channel si ar ajuta si procesorul.

2 răspunsuri:
| MGBV11 a răspuns:

Posibil ca ramul care l-ai pus sa fie pe alta frecventa sau sa nu mearga dual in cazul in care ai inca o placuta la fel.

| CAMIOANIEEE explică (pentru MGBV11):

Cum adica dual? si nu am 2 placute la fel (app uitai sa zic ca am single core du dual core

| MGBV11 a răspuns (pentru CAMIOANIEEE):

Deci daca ai avea doua placute de rami identice ar rula in mod dual (dual channel) adica memoria ar fi mult mai performanta decat cea single channel si ar ajuta si procesorul.