| anonim_4396 a întrebat:

TPU! Am o intrebare cam exagerata, dar in fine: o data am stat intr-o baie langa o oglinda si am stins becurile si am spus de 3 ori bloody mary si in acea seara pe la 00:00 s-a miscat oglinda din camera mea iar azi cand am fost la baia de la scoala cu o prietena ca trebuia sa ne punem apa in cani pentru desen erau acolo niste fete care au spus:"bloody mary, bloody mary, bloody mary. Iti bitzi hai la tranta, iti bitzi hai la tranta, iti bitzi hai la tranta" si erau becurile stinse si usile inchise si era o pata de apa care atunci cand ele au spus s-a facut rosie ca de sange iar oglinzile s-au facut rosii si pe mine m-a zgariat candva in timp ce erau becurile stinse pentru ca dupa aia le-au aprins si nu mai era nici pata de sange si nici oglinzile rosii si totul era ca inainte si zgarietura nu s-a dus inca si nu stiu ce sa cred pentru ca aproape toti imi sp ca bloody e proasta si ca e doar o legenda desii eu am experimentat asta pe pielea mea. Am uitat sa va spun ca atunci cand sut la mine in camera si ma gandesc la bloody becul palpaie apoi se stinge si peste cateva min isi revine sau il rog pe taica-miu sa mi-l faca la loc si o prietena a spus ca in sufragerie la ea se aprinde televizorul singur cand ea se gandeste la bloody sau la taica-su(care a murit si sufrageria ei era cam lui) si a si gasit un gandac la ea in acea camera(CARE NU VINE DECAT LA MORTI). Va rog spuneti-mi daca e reala sau doar o legenda care sperie pe toti! Cat de repede puteti.

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

@Deny28 este doar o legenda! Bine ar fi sa nu te mai gandesti la Bloody Mary! Ai putea sa stai singura intr-o camera intunecata de ex. si sa nu te mai gandesti la Bloody Mary dar in schimb sa rostesti aceste cuvinte la nesfarsit si ai sa vezi ca nu o sa se intample nimic!

7 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Doamne, ce fac etnozarzavaturile din om! Sau, sa fie pura prostie?

| alessia a răspuns:

Pai.am o nedumerirelaughing cum ai vazut pata de sange daca becurile erau stinse...thinking nu cumva e o poveste de a tha? in fine nu conteaza astaoh go on eu nu cred in asa ceva.sunt doar superstitii.

as zice sa lasi toate prostiile astea.happy e spre binele tau pa-pa si sper ca te-am ajutathappy

| SabbyNightShadow a răspuns:

Va multumesc la toti. Eu nu credeam in prostia asta dar dupa ce se intamplase la scoala... nu am mai avut ce sa spun.

| Gabitza a răspuns:

Draga mea, din tot ce spui tu, cred ca ai cam uitat ca exista Dumnezeu. Cum poti sa crezi ca exista un astfel de "spirit" sau ce e de te bantuie? Daca tu crezi si te gandesti foarte des, ai impresia ca toate lucrurile se invart in jurul acestui mit. Nu exista! Incearca sa te rogi cat mai mult la Dumnezeu, sa te intorci sper El, incearca sa mergi mai des la biserica si spovedeste-te! Sa stii ca indiferent de ce probleme vei avea, intr-un final tot la El vei ajunge sa te rogi! Dar... spun intr-un final pentru ca multi dracuie, injura, incearca fel si fel de metode sa-si rezolove problemele fara sa ii ceara lui Dumnezeu ajutor. Trebuie sa inveti ca El e calea spre adevar, viata vesnica, El e puritatea infinita si El mereu te va ajuta sa-ti rezolvi problemele. Nu iti cere mult! Iti cere sa-L respecti, sa-L iubesti si sa crezi in El! Atat! happy Asa ca, intoarce-te in turma Domnului... happy Vei avea foarte multe de castigat!

| vagaunescu a răspuns:

Palpaie la toti ca te gandesti elimini energie din alte ganduri

| vagaunescu a răspuns:

CA mie imi palpaie des SI la mine e horror ca tine am o casa frumoasa dar in toate camerele in afara de sufragerie sunt oglinzi asa ca ghici unde stau si noapte cand ma culc si cred ca va veni spun rugaciunea din nou ghici ce am un vis ca vine din oglinda cand dumnezeu sta in spatele meu zicandu-mi nu patesti nimic sau deseori mai visez ca vine ea si dumnezeu imi arunca un ursulet si eu lovesc ma trezesc si pe geam mas astepta sa fie un ingeras care o sa il pun eu ca drept mai scary e slenderman

| onita25 a răspuns:

Mda ce sa zic am auzit si eu de legenda asta sh... nu risc. Dar povestea ta e cam exagerata cu sange cu bla bla bla pe-acolo nu neg ca ai vazut asta dar totusi...hmmm cred ca ai visat scuze.