| andragrigoras2000 a întrebat:

am o intrebare:ce inseamna pentru voi o prietenie adevarata?:s
funda la cel mai impresionant raspuns!happy

Răspuns Câştigător
| yaVanilla a răspuns:

Intr`o prietenie iti impartasesti sentimentele, gandurile unui prieten/a, caruia ii spui secretele tale asta in cazul in care ai mare incredere in el/ea.
Un prieten te intelege, te ajuta la nevoie, iti da sfaturi, iti este alaturi la bine si la rau, nu te tradeaza, sau barfeste pe la spate si in nici un caz nu iti doreste raul.
O prietenie intre 2 persoane se leaga atunci cand acestea
- au preocupari ai alte lucruri in comun
- se inteleg si se distreaza bine impreuna.
Cel mai importat este sa iti alegi tu prietenii nu`i lasa pe altii sa faca asta in locul tau.
Atat am avut de zis happy
Bafta!

5 răspunsuri:
| LenaCresida a răspuns:

Cred ca o singura data am sintit prietenia adevarata... o prietenie adevrata, mai bine zis un prieten adevarat este o persoana care, chiar si in cel mai greu moment este alaturi de tine. care te ajuta orie ar fi, niciodata nu uita detie... pe scurt, un prieten adevarat este o nevoie, toti avem nevoie de prieteni adevarati.

| Deeaa a răspuns:

Pentru mine, o prietenie adevarata inseamna chiar daca cineva este intr-o situatie dificila sa il ajuti si tousi daca e triist sa il faci sa se simta bine.

De exemplu trebuia sa ajung acasa dar o fata cazuse, dar eu am mers in continuare. Atunci mi-am amintit ca o prietenie adevarata inseamna totusi si sa ajuti. Chiar daca am fost certata ca de ce n-am ajuns acasa la timp mi-a parut bine ca o ajutasem pe cea mai buna prietena a mea.

Prietenia adevarata mai inseamna sa fi prieten cu cineva ca o sora sau un frate.Eu si cele doua prietene ale mele(cele mai bune) avem o inimioara care inseaamna prietenia noastra. Aceasta inimioara este inpartita in 3 bucati fiind prietenia noastra. Ne intelegem ca surorile. Deci pentru mine prietenia inseamna o legatura sentimentala si o iubire ca pentru o sora sau un frate. Daca ai o asemenea prietenie sa nu uiti de ea, ci so pretuiesti.

Răspuns utilizator avertizat
| AdyAdeluş a răspuns:

O prietenie adevarata inseamna pentru mine sa iti fie un prieten aproape,sa te asculte, sa fie de acord cu tine si nu uita de tine iti ureaza la multi ani sau craciun fericit sau paste fericit si un prieten te intelege, te ajuta la nevoie, iti da sfaturi, iti este alaturi la bine si la rau, nu te tradeaza, sau barfeste pe la spate si in nici un caz nu iti doreste raul. De exemplu eu chiar de paste am fost tradata de cea mai buna prietena a mea pe care o cunosc de la gradinita dupa cum se intelege a fost pastele si eu am sunat-o pe ea de pastele trecut si de craciun si am asteptat pentru ca a fost si Sfantul Gheorghe si pe mine ma cheama Georgiana si am asteptat sa ma sune dar nu m-a sunat nici de ziua mea nici de paste si am hotarat:toti care au avut numarul meu de teelefon si nu m-au sunat de ziua mea sau nu mi-au trimis mesaje pe mess nu voi mai vorbi cu ei decat cand le voi spune ca nu mai vorbesc cu ei si crede-ma daca nu ai trecut printr-o tradare de prieten sau prietena nici nu iti doresc pentru ca te vei simtii oribil. Mult noroc mai departe cu prietenia ta si nu uita cand un prieten te tradeaza sau aflii barfe sa vorbesti intai cu persoana respectiva si sa nu cumva sa intelegi gresit si o prietena sau un prieten se poate ierta de 3 ori daca ea nu te va ierta inseamna ca nu iti este o prietena adevarata si daca iti dezvaluie secretele inseamna ca nu iti este de incredere si nu trebuie sa semene cu tine au sa va placa acelasi lucru pentru ca cel mai important lucru este sa te inteleaga.Multa bafta in continuare!

| D33A_5116 a răspuns:

Pentru mine o prietenie adevarata inseamna,ca tu si prietenii tai sa fiti ca fratii,sa va ajuta-i,sa fiti uniti.E greu pana gasesti prietenia adevarata,e foarte greu deoarece, in jurul nostru sunt numai prieteni falsi, care ne urasc si vor sa ne faca rau.Eu tin la prietenia adevarata foarte mult,deoarece eu si prietenii mei cand unu trece prin ceva groaznic,celalalt il ia in brate si il ajuta,ii spune ca totul va fi bine, prietenia adevarata e aproape ca iubirea, numai ca la prietenia adevarata, tu si prietenii sunteti uniti mereu in orice. unul plange celalalt plange cu el.PRIETENIA ADEVARATA, pentru mine inseamna mult foarte mult:X:X:X:X