| Rozzya15 a întrebat:

Am o intrebare mai degraba pentru fete.Cum e cu menstruatia e bine sa faci sport in timpul acesta? Voua cand vi-a venit pentru prima data? E adevarat ca acum mai nou pe la 11 ani vine? Fundalove struck

Răspuns Câştigător
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Dacă fluxul menstrual este abundent, nu este recomandat să faci sport în această perioadă.
Apariția menarhei diferă de la persoană la persoană, în funcție de organismul fiecăruia.
Baftă!

1 răspuns:
| VeronicaLL a răspuns:

Uite ce stiu eu: renuntatul la sport in timpul menstruatiei este doar un mit. E adevarat, trebuie evitat efortul intens daca ai dureri, dar chiar si asa, miscarile usoare fac mult bine. Mai mult, te scapa si de starile depresive.