| JeJeleu a întrebat:

Buna TPU.
Am o intrebare poate putin ciudata dar chiar nu inteleg de ce din acuarelele Tempera mereu curge un lichid galben si lipicios. Mereu cand cumpar cate o cutie si am grija de ele sa le sterg, e degeaba, de unde vine atata lichid si ce naiba e? Cum scap de el? Sper ca stiti la ce ma refer.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Este solutia de amestec care le tine sa nu se usuce. Nu poti sa o elimini pentru ca este in compozitia culorilor si nu ai ce sa faci, decat sa le stergi in continuare, ca si pana cum.

1 răspuns:
| Bety38 a răspuns:

Aceea e substanta care mentine culoarea sau daca, culorile sunt cu ulei de aici si acel lichidwinking