| yo4ever a întrebat:

Buna TPUhappy am o intrebare voi credeti in viata dupa moarte? happy

5 răspunsuri:
| MaeRi a răspuns:

Eu zic ca exista viata dupa moarte, eu cred ca noi murim si energiile noastre(spirtu) se duce in locul de unde a venit numit Univers, pana cand acesta apare intr-un alt corp, si o alta viata, asta se poate dovedi dupa faptul ca uneori cand mergi intr-un loc parca ai mai fost, sau cand cunosti o persoana parca o cunosti de multi ani, asta explica faptul ca noi am mai trait in trecut doar ca nu ne putem aminti.Deci viata dupa moarte exista, mori, te reincarci, iar mori iar te reincarci si tot asa, uni oameni mai zi ca isi pot aminti ca au mai trait, si chiar au unele viziuni.

| haiZI a răspuns:

Eu sper sa fie. Daca te referi la rai(paradis) si pacea sufleteasca, ideea nu ma incanta.pa

| GabiCh93 a răspuns:

Buna intrebarelaughinglaughing

Cred ca existahappy

| ellalove a răspuns:

Da eu una cred.Si viata dupa moarte exista. dar este o altfel de viata. Poate chiar una mai grea decat traim noi aici pe pamant. E dureros sa mai fi in viata.departe de cei dragi unde nu cunosti pe nimeni si sa stii ca ai lasat atatea lucruri in urma. Poate greu de crezut dar asa estewinking

| myharock a răspuns:

Mda... Poate raiul. Nu cred in fantome.