| NarutoFan134 a întrebat:

Am o mica problema, si anume: in vacanta de vara m-am apucat sa desenez anime (Naruto) si pana acum s-au strans destul de multe desene. I le-am aratat profei de desen si a spus ca as putea sa imi fc proprile mele caractere. Ce credeti, as avea vrei sansa sa creez o serie manga, in conditiile in care nu sunt chiar asa de creativa? Dau funda

Răspuns Câştigător
| smarteye a răspuns:

Eu cred ca daca ai crea o serie de manga ai fi super tare. Nu conteaza daca ai sau nu creativitate important e, ca pe moment nu ai nici o idee, dar sunt unele momente cand ai niste idei si nu stii cu ce sa incepi. Nu iti fie frica sa indraznesti sa faci acolo o mazgalitura, poate tu o vezi asa, dar altii o vad o capodopera.

3 răspunsuri:
| MaliciousDeath a răspuns:

Nu e imposibil.
Poti incepe intai prin a-ti desena propriile caractere. Fara un scop anume, doar asa de dragul de a crea. Dupa incerci sa desenezi cadrul, imaginea de fundal, dupa care sa asezi si caracterul in cadrul respectiv. Dupa poti incepe cu scenarii scurte, si poti sa te opresti la one shot-uri daca simti ca nu ai prea multe de povestit. Poate poti gasi o persoana cu imaginatie si sa colaborati amandoi, unul vine cu povestea iar altul cu partea grafica.Gen Bakuman(daca ai vazut anime-ul), ar fi interesant.

| XDeDeX a răspuns:

Gandeste-te bine ce itistimuleaza tie creativitatea happy si munca multa

| crissag a răspuns:

Buna.
Daca ti-ai pus asta in gand, cu hotarare si multa munca, bineinteles ca poti. :)
Pentru mai multa inspiratie in desen, poti urmari si pagina noastra. Si daca ai intrebari sau nevoie de idei, iti vom raspunde oricand, cu mare drag. :)
www.facebook.com/MeditatiiArhitectura.CG