| Dyenutza47 a întrebat:

Am o problema de familie, e confidențiala, dar simt nevoia sa ma descarc. Totul a început acum 2 ani,când părinții mei au vrut sa pună termopane. Nefiind casa noastră, bunicul nu a fost de acord. Nu stam cu el în casa, prima data când tata i-a spus ca le pune, a zis sa facem ce vrem, dar dupa ce omul respectiv a venit și a făcut măsurătorile, bunicul a venit și a spus sa nu le vadă spuse ca altfel vine și ne omoară...sau ceva de genul...le sparge... Si e cam nebun. Tot ce au făcut părinții mei prin casa au fost numai cu certuri. Acum avem termopanele în casa... In vara împlinesc 2ani... tata i-a spus sa ne lase, dar fără rezultat. Nu s-au mai băgat. Eu i-am zis sa ne lase,dar a acceptat sa pun doar un singur geam. Cum pot sa pun un singur geam, când trebuie puse toate. Eu plâng... Mi-e ciuda când le vad la alții. Acum i-am spus ca nu pot pune doar unul. acum rămâne de văzut, în cazul în care zice nu...si sunt destul de convinsa ca asta va zice. Vreau să-l conving... Si nu știu cum... Ajutor! Mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| ToKen a răspuns:

Probabil e casa bunicului. Altfel nu as vedea de ce s-ar baga molia in treaba voastra.
Din experienta proprie, ti-as spune ca genul asta de oameni sunt imbunati de linguseala.
Am un bunic asemanator. E feroce...pana ii umbli la orgoliu. Slava cerului ca e departe, altfel...probabil l-as ucide in somn. ^_^

1 răspuns:
| LoveSleep a răspuns:

Așa se întâmplă când nu ești în stare să-ți cumperi un căcat de apartament.
Nu te mai plânge. Eu nu îți spun ce să faci cu bluza aia roz cu sclipici, pentru că e a ta, tu decizi. Așa e și cu casa.
Bucura-te că vă lasă să stați acolo.