| sweetangels a întrebat:

Buna TPU...am ramas in pana de idei si as vrea niste sfaturi pentru a ajuta o amica. Sta in occident cu iubitul ei iar el e genul care cheltuie banii pe mancare multa si fleacuri de genul. Ea vrea sa puna ceva deoparte (doar gagicul lucreaza preferand sa o tina el acasa pe banii lui) si ea ii zice sa ii lase cate 5 euro zilnic pentru a manca si ea in oras. In afara de faza cu restaurante si fast food unde nu merge fiindca strange banii primiti pentru a-i pune intr-un cont...ce altceva ar putea minti ca face cu ei fara sa se stie? (de exemplu nu ii spune sa ii dea bani de o rochie pentru ca s-ar vedea ca nu isi cumpara nimic)

2 răspunsuri:
| pestisorulauriu a răspuns:

Sa-si caute de lucru. intr-o zi iubitul s-ar putea sa "tina" pe altcineva acasa.

| sweetangels explică (pentru pestisorulauriu):

Iubitul nu doreste...si e prea obsedat de ea sa o lase curand...nici genul afemeiat nu e.