| CysS a întrebat:

Am fost impinsa pe gheata si am alunecat pe gheata si m-am lovit cu podu palmei de gheata, bineinteles si cu capu de gheata dar am doar o zgarietura. Mi s-a invinetit degetu si s-a umflat. Mai trece vanataia?

Răspuns Câştigător
| MariM3 a răspuns:

Probabil ai facut o vanataie destul de urata. Eu zic sa dezinfectezi locul ( iti propun apa oxigenata daca rana chiar e urata si curge sange din ea, daca nu betadina mai ales ca nu doare asa de tare ca prima), apoi sa pui gheata peste degetul tau pentru a relaxa locul ( oricat de rau ar durea) si sa ti-l bandajezi. Daca nu se amelioreaza in max. o saptamana eu zic sa vizitezi un doctor ( fara frica nu iti face nimic rau). Sper ca te-am ajutat. Bafta.happy
P.S : Si eu am patit ceva mult mai rau la un deget de al meu deci iti inteleg situatia. Sper sa te faci bine. happy big grin