| superpissy40 a întrebat:

Buna TPU. Am si eu o intrebare: in timpul visarii, actiunea din vis se petrece mai rapid decat cea din realitate? Ma refer la acele momente cand cineva se trezeste si i se pare ca a dormit mult si de fapt a dormit doar 10 minute, dar a avut parte de multe vise. Cum e de fapt corect? Multumesc mult! Zi faina tuturor!

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Nu se poate compara timpul real cu cel din vise, care tine de pura imaginatie.Mi s-a intamplat si mie sa ma trezesc, sa atipesc la loc si sa visez cat pentru o zi, cand de fapt sa vad ca a trecut doar o ora sau doua cand m-am trezit si am verificat ora.