| AlexAL275 a întrebat:

Am și eu o întrebare: polițiștii ăștia sunt buni de ceva? Poliția Română chiar nu e în stare de nimic? Foarte rar să vezi un polițist capabil. După părerea mea polițiștii ăștia mănâncă pâinea degeaba. Cum zicea și Cheloo " Daca n-ai imaginatie, fa-te politist"

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cum ai tras aceste concluzii, exceptand versurile unei formatii rap ia caror membri au probleme penale? Si ce propui sa se desfiinteze politia?

| AlexAL275 explică (pentru suntserios):

Majoritatea sunt niște incapabili, intrați cu pile care habar nu au ce trebuie să facă acolo. Să se desființeze dacă nu sunt de nimic în stare. De unii ți-e mai mare drag când își dau silința pentru rezolvarea unui caz și-l găsesc și pe făptaș.

| Celcestietot a răspuns:

În momentul de față, dacă vrei să intri la Academia de Poliție, te va lăsa doar până la baie, căci nu ai cunoștințele dobândite pentru a te înscrie acolo. Este ușor de judecat pentru un necunoscător...

| AlexAL275 explică (pentru Celcestietot):

În momentul de față mă doare în cot de Academia de Poliție. Decât să intru într-o instituție în care au fost formați viitori incapabili ai țării mai bine stau și dorm în continuare. Eu nu cred că dacă te faci polițist ești mare om. Până la urmă el e acolo să respecte legea, ceea ce nu o prea face și răspunde în fața celorlalți membrii ai societății. Eu nu mă visez polițist sau altceva atât de plictisitor și deprimant. Mereu mă gândesc " De ce să fac eu ce vor alții, când alții pot să facă ce vreau eu?". Știi ce e mai deplorabil decât Poliția Română? Sistemul școlar din România rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Polițistul nu e vreun super erou sau vreun supra om. Este și el om ca toți oamenii, își face datoria cat ii permite legea.

| AlexAL275 explică (pentru anonim_4396):

Legea la noi în țară e una foarte proastă. Vina nu este a țării, până la urmă țara e doar pământ, de vină sunt doar oamenii. Oamenii liberi din ziua de azi și-au luat-o de tot în cap. Nu se învață niciodată din greșeli, dar chiar niciodată, mereu se repetă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca n-ai imaginatie, fa te itist

| Andrei200202 a răspuns:

Marian Godina este un polițist capabil dupa parerea mea care isi merită meseria. Pana si el recunoaște in niste articole ca are niște colegi incapabili și extrem de idioți pentru meseria pe care o detin, cu o aroganță impletita cu fudulie de nedescris.
Deci nu toti polițiștii sunt la fel, doar ca unii cand se vad cu uniforma pe ei se cred zmei.

| AlexAL275 explică (pentru Andrei200202):

Aici sunt de acord cu tine, Marian Godină chiar e un polițist bun, cum sunt și alții, dar puțini.