| vladionut94 a întrebat:

am un card de la brd cu contactless pe care primesc salariu si as vrea sa stiu aflu raspunsu la o intrebare, ca mie lene sa ma duc la banca, sa intreb, cand a duc lahypermarket pot sa folosesc cardu contacless sa imi cumpar ce vreau si atuncicand nu mai bani pe card, din cate stiu nu mi- activat ceva optiune pe card sa pot face minus pe card sa imi traga automat la salar minusu, oare cardu vine insotit cu optiuanea asta sa pot face minus pe card

1 răspuns:
| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

Poti face "minus" pe card. Dar ai MARE grija: dobinzile la "minusul" tau, daca nu e returnat in scurt timp, sunt foarte mari. Te poti trezi cu datorii mari la Banca, cu salarul blocat si alte neplaceri.