| Andreipk09 a întrebat:

care stie si ma poate ajuta cu o problema, avand un card din Germania, am ajuns in Anglia si precizez ca a fost activat pe teritoriul Angliei (nu avea contacless), dar mi-a fost furat portofelul in care era si cardul. Au trecut 2 luni de atunci iar peste 3 zile urmeaza sa ma duc in Germania la banca respectiva sa imi scot banii cu buletinul. Mai am vreo sansa sa gasesc banii pe el? ( nu aveam nici online banking) Multumesc.

Răspuns Câştigător
| MihaelaDart a răspuns:

Din momentul cand ai descoperit furtul, trebuia sa suni la banca pentru ati bloca contul.

| Andreipk09 explică (pentru MihaelaDart):

Stiu, dar nu l-am inchis pentru ca am crezut ca il voi gasi, dar s-a rezolvat problema, oricum mersi

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Las' că osă vezi.
De i-am o veste proasta pentru tine: plata autostrăzilor se face și cu cardul și acolo nu este nevoie de niciun PIN.

| Andreipk09 explică (pentru anonim_4396):

Da cardul'l nu avea sistem contacless pentru a face fara pin, dar am fost in Germania am gasit banii pe card si l'am inchis, multumesc oricum

| NGheorghe a răspuns (pentru Andreipk09):

... nu avea contacless ...nu avea contacless
degeaba repeti de parca eu as fi cel care nu a priceput: la plata autostrăzilor, cu cardurile fara contactless, nu este nevoie de niciun PIN.