| NoOne18 a întrebat:

Buna TPU, am vandut un portret fara factura.Ideea e ca clientul e nemtumit cum era asezat scrisul din portret si acum ma ameninta ca mi -a dat datele la protectia consumatorului. Portret care a costat 100 de lei cu rama si cu transport inclus....Credeti ca voi primi amenda? Acum i-am scris ca ii dau banii inapoi, cei platiti in avans, sau ca ii fac retus dar nu imi raspunde...

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu vei primi.

| relian a răspuns:

laughing nu-i da nimic inapoi.Sa te reclame unde vrea, nu vad ce are de reclamat.A vazut tabloul, asa ca sa fie sanatos.Sau descriere,poze,nu ai avut la ce ai vandut?
Cand vinzi ceva faci poze,bagi o descriere,arati si pe spate si pe fata, eventual poti baga fara return daca nu-s probleme, daca nu ajunge rupt, zgariat etc, deci odata ce vede poze, si descrierea nu mai are ce sa refuze.

| 19flo79 a răspuns:

I-ai dat chitanta?