| Timi08MM1988 a întrebat:

Buna TPU, as dori sa stiu daca ai nevoie de cartea de identitate cand mergi la vizita in D.G.A.S.P.C? Ca atunci cand faci admitere acces in centru trebuie.

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cartea de identitate îți trebuie in orice situație. Deci, DA.

| manuemanoil a răspuns:

În general, este necesar să ai asupra ta o formă de identitate atunci când mergi la o vizită la Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului (DGASPC). Aceasta poate fi cartea de identitate, pașaportul sau permisul de conducere.

Aveți nevoie de o formă de identitate pentru a putea dovedi cine sunteți și pentru a vă înregistra la DGASPC. De asemenea, este posibil ca personalul de la DGASPC să aibă nevoie de aceasta pentru a verifica informațiile dumneavoastră și pentru a vă înregistra în sistemul lor de îngrijire.

Dacă nu aveți asupra dumneavoastră o formă de identitate, ar trebui să vă contactați DGASPC pentru a afla dacă există alte opțiuni disponibile și pentru a vă înțelege drepturile în acest caz.