| keisy69 a întrebat:

As vrea niste sfaturi. Ce pot face sa ma pricep mai mult la matematica? Am note bune la celalalte materii, iar la anul dau examenele (din a 8-a) si sunt varza la mate...chiar nu vreau sa pic examenul. Am mare nevoie de ajutor. Multumesc anticipat, ofer funda!

2 răspunsuri:
| m1dn1gh7 a răspuns:

Încearcă nişte meditaţii, dar grăbeşte-te, timpul trece şi e greu să mai găseşti vreun profesor disponibil. Fără meditaţii, e cam imposibil.
Sănătate!

| ToaderAndrei a răspuns:

Du-te la profa de mate, (mai indicat parintii tai ) si spune-i ca vrei sa faci pregatire, vei sti unele subiecte la teste, va avea timp sa se ocupe de tine in special foarte bine si, vei lua o nota de cam 7. 50, 8.65. (spun notele astea fiindca abia o sa te apuci si o sa-ti fie mai greu, dar daca inveti mai mult, ai sansa de a lua cu 9, 9.50,, un geniu ar lua 10. Si nu mai sta pe afara, stai si munceste mai mult la mate ) funda