| Daria a întrebat:

Am o intrebare; de fapt am nevoie mai mult de sfaturi.:]
Cei care ati obtinut note mari la examenul de matematica(clasa a 8-a; note mari insemnand de la 8 in sus), care e "reteta castigului" sa zic asa?laughingCat de mult ati lucrat la mate (intr-o zi) pentru a ajunge la rezultate bune la examen?

3 răspunsuri:
| Λndrei a răspuns:

Care e reteta castigului? O culegere de matematica pe o luna, doua depinde de cat iti este de incarcat programul scolar.Pe bune vorbesc.Matemica inseamna munca, nopti nedormite, straduinta si incredere pentru a obtine radicalul de ordinul 3 din 1000.

| Ella_1621 a răspuns:

Am luat examenele cu 10 [nu ca m-as lauda, da` sa-ti faci o idee]. aveam pregatire la mate o sedinta pe saptamana[cate 2 ore] si lucram pe saptamana 4-5 teste, in ultimele saptamani in care ma apropiam de examen lucram 7 happy. totusi conteaza foarte mult si cu ce profesor te pregatesti la matematica.eu una am avut un profesor super la matematica la pregatire ca la clasa aveam unu` vai de el :-J.ce sa-ti zic. bafta la examenele din vara si noroc la note mari :*

| CristiGood a răspuns:

Eu la examen am luat 8:75 si nu am facut decat sa fiu atent in clasa la ce mi se preda, uneori faceam temele si in cele 2 saptamani libere inaintea examenului am facut variante de examen national din anii trecuti