| clau1257 a întrebat:

As vrea sa devin un youtuber la categoria gaming.Imi puteti spune de ce am nevoie? Vreau sa am calitate la videoclipuri si placerea de ai amuza pe oameni.Cu ce programe sa editez, sa inregistrez, etc.Multumesc pentru timpul acordat.

7 răspunsuri:
| Wøodenpints a răspuns:

De aprcă nu erau destui copii fără ocupație, "youtub-eri" cum le zici tu, care să se joace aceleași jocuri proaste vorbind chestii inutile în același timp.

| AlexVizitiu a răspuns:

In primul rand ai nevoie de un PC decent, adica sa duci jocurile la 30+ FPS cand filmezi. Dupa iti trebuie un microfon bun, sa nu se auda zgomote de fundal etc.Ca sa inregistrezi iti recomand Fraps/Bandicam iar pentru editatat/rendat CyberLink PowerDorector/Adobe Premiere Pro
Succes big grin Si daca chiar te pui serios pe treba sa ne lasi un link de la channelul tau xD

| clau1257 explică (pentru AlexVizitiu):

La PC am i3, 4 Gb ram si 2.40 GHz
iar la microfon recomandami unul cu un pret decent

| AlexVizitiu a răspuns (pentru clau1257):

Pret decent insemnand? Cam care ar fi bugetul tau?

| clau1257 explică (pentru AlexVizitiu):

100-150 Ron?

| AlexVizitiu a răspuns (pentru clau1257):

Mircrosoft LifeChat LX 3000 folosesc castile personal si pot spune ca microfonul e superb xD La fel si sunetul :3

| Turquoiise a răspuns:

Heii :3
Deci vrei să îţi faci vlog. Şi eu cu o prietenă vrem să facem unul random. Păi dacă vrei calitate mare la videoclipuri trebuie să filmezi cu un aparat/telefon cu HD. Poţi ruga pe cineva să te filmeze, sau poţi face asta singur, aşezând aparatul pe un suport/dulap sau ceva, lăsându-l să filmeze singur. Poţi face mai multe videoclipuri şi apoi să le pui una lângă alta într-un singur videoclip, cu programul Videopad. Poţi folosi şi Windows Movie Maker (îl ai în PC).

Succes cu vlog-ul şi dacă nu ai înţeles ceva, poţi să mă întrebi.