| PetrusEmanuelMihai a întrebat:

as vrea sa inteleg dar nu pot. Nu stiu ce vrea sa spuna cu acest mesaj. Adica ce? MESAJELE le pot trimite gratuit fara taxa si de pe mobil daca trimit SMS imi ia cost 2 euro + TVA?

Uitati mesajul la ce ma refer :

Trimiterea mesajelor prin formularul web este gratuita, la fel si inregistrarea si crearea unui profil. Doar trimiterea de sms-uri de pe telefonul tau mobil creeaza costuri: 2euro+tva/sms trimis la 1540. Toate mesajele de contact primite pe telefonul tau mobil sunt gratuite.

Si mai vrea sa stiu ceva... Unde imi arata dupa ce-ti trimi tie un mesaj pe CHAT202 ca am primit un raspuns la mesaj trimis de mine ca nu vad pe site pictograma unui plic casuta postala sau altceva.

https://www.chat202.com/

5 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Sa inteleg ca este un site de dating (intalniri baieti/fete).
Mesajele trimise prin intermediul site-ului (intre cei inregistrati, ca mesaje private) sunt gratuite.
La fel sunt si mesajele primite prin sms de la 1750/1540 pe numarul tau de telefon.
Atunci cand tu raspunzi acestor mesaje prin sms (de pe mobil), esti taxtat cu tariful mentionat de tine.
De ce? Pentru ca 1750 este numar special si e tarifat diferit (la supra pret) (nu intra in oferta operatorului de telefonie mobila la minute nationale).
https://www.chat202.com/termeni-si-conditii

| xZeRo a răspuns:

Nu trimite sms la 1540, pentru ca e cu suprataxa!

| PetrusEmanuelMihai explică (pentru xZeRo):

Deci sa inteleg ca pot vorbi cu orice fata utilizator ca e gratis Doar daca trimit SMS la 1540 de pe mobil
... nu?

| RAY a răspuns (pentru PetrusEmanuelMihai):

E un site scam, uite cum se procedeaza, tu trimiti mesaj gratis, primesti un mesaj gen buna vrei sa ne cunoastem? e acum costa si tot asa pana ajungi la sute de euro si ai vorbit cu un robotel nu e nici o fata acolo, sunt site urii scam asa se numesc

| xZeRo a răspuns (pentru PetrusEmanuelMihai):

Deci fereste-te de numere cu supra pret.