| GMan_3569 a întrebat:

Intrebare scurta si simpla despre TPU : Cum trimit un mesaj? Am dat la Prima >PaginaMesajele mele si arata doar Inbox Si Outbox nu si o functie care imi permite trimiterea mesajelor.

Răspuns Câştigător
| SugarAndSpice a răspuns:

Cum pot contacta un utilizator Toti Pentru Unu in privat?
Trimite-i un mesaj!
Consideram ca membrii comunitatii TPU.ro trebuie sa poata conversa si in particular. De aceea, am creat un sistem de mesagerie interna prin care utilizatorii sa isi poata trimite mesaje private.

Cum functioneaza?
Pentru a trimite un mesaj unui utilizator trebuie sa accesezi pagina lui de profil.
In cadrul paginii de profil, in partea stanga, sub poza, se afla un buton "Trimite Mesaj", pe care trebuie sa faci click!
Apoi, tot ce mai ai de facut este sa precizezi subiectul mesajului si sa scrii mesajul, dupa care faci click pe "Trimite" si...gata!

Pentru a putea vizualiza toate mesajele pe care le-ai primit si/sau trimis, trebuie sa accesezi linkul http://www.tpu.ro/mesajele-mele (logat fiind).
In caz ca vrei sa stergi un mesaj pe care l-ai trimis sau primit, gasesti aceasta optiune sub fiecare mesaj, in partea stanga jos. Daca vrei sa stergi mai multe mesaje odata, poti opta pentru selectia multipla, printr-un click in casuta aferenta fiecarui mesaj, apasand apoi pe "Sterge mesajele selectate".
http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente

5 răspunsuri:
| EuSiCuMine a răspuns:

Te duci la profilul persoanei careia vrei sa-i trimiti mesajul. (dai click pe poza utilizatorului)
Apoi vei vedea ca sub poza apare : Adaugare ca prieten si Trimitere mesaj. Dai click unsde scrie trimitere mesaj si scrii emsajul acelei persoane
funda?

| ZeePinkStar a răspuns:

Buna happy vizualizare profil si ai acolo trimitere mesaj happy

| MihaicaDan a răspuns:

Lol simplu dai pe omul care vrei adica sa-i vezi profilul si dp asta iti arata trimite mesaj dedesuptul fotografiei.

| TheUnikBiby a răspuns:

*
Pentru a trimite un mesaj unui utilizator trebuie sa accesezi pagina lui de profil.
In cadrul paginii de profil, in partea stanga, sub poza, se afla un buton "Trimite Mesaj", pe care trebuie sa faci click!
Apoi, tot ce mai ai de facut este sa precizezi subiectul mesajului si sa scrii mesajul, dupa care faci click pe "Trimite" si...gata!

| Raluu a răspuns:

Intrii pe profilul unui user caruia vrei sa ii dai mesaj si dai acolo clic pe trimite mesaj imediat sub cererea de prietenie! Bafta. Incearca sa imi trimiti mie mesaj. Poate o sa reusesti.