| Emilia23 a întrebat:

Buna TPU.as vrea sa va cer parerea. voi care credeti ca se poarta acum facebook sau hi5? eu cred ca facebook.cu toate ca eu stau mai mult pe hi5. dar toate fetele zic ca hi5-ul e demodat si facebook`ul se poarta. voi care credeti?

2 răspunsuri:
| Ramonaaaa a răspuns:

100% de acord cu @Woodenpints.Nu mai pot suporta site-urile de socializare. Daca inainte erau foarte putine persoane care aveau cont pe siteurile de socializare,acum toate proastele si toti prostii, in loc sa te intrebe daca ai numar de telefon sau id, te intreaba : "Ai facebook?".
Mi s-a pus de multe ori aceasta intrebare si atunci cand am raspuns ca nu toti s-au uitat la mine cu o privire o_O.
"Doamne, cum sa nu ai Facebook?"; "E cel mai la moda"; "Toata lumea are!".
Le-am raspuns ca mi se rupe ca are toata lumea.
Sunt CONTRA hi5 si facebookului.
In special,facebook pentru ca, asa cum a zis si @Woodenpints, facebookăraşii se cred cool şi pă trend.
Pa!

| PenséeArtistiqueღ a răspuns:

Intr-adevar Facebook-ul este cu mult inaintea Hi5-ului,dar cu toate astea, la fel ca' Ramona ' nici eu nu am cont pe niciuna dintre aceste retele de socializare si nici nu intentionez sa-mi fac vreunul.Mi se pare ceva inutil, doar asa pentru trend... Multi nu stiu cat de periculos poate fi.