| anonim_4396 a întrebat:

Credeți că în 2023 Facebook-ul e demodat?

11 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Facebook e acum o platformă de propaganda politică.

| Drimmero a răspuns:

Pentru mine Facebook-ul e demodat de vreo 10 ani, ma mir ca mai exista asa ceva.

| Emma30555 a răspuns:

Nu e neapărat demodat dar e mai popular pentru persoane mai învarsta.

| CostinAlamariu a răspuns:

DA. Doar boomerii stau pe Facebook

| LordCristobal a răspuns:

Nu,mie nu mi se pare demodat deloc.
Facebook mi se pare mult mai fain decat Instagram si Tik Tok.
Am multe stiri faine pe care le vad pe Facebook.

| OSLOMELBOURNE a răspuns:

Da

| ZappyTv69 a răspuns:

Nu, are deja multe persoane care îl folosesc de mult, și este tot cea mai populară rețea de socializare, părerea mea. Instagram este mai mult pentru tineri, iar Facebook pentru adulți sau bătrâni, nu prea vad persoane 30> să folosească FB

| Kornuletz540 a răspuns:

Facebook nu mai e demult o rețea de socializare, chiar dacă are opțiunea de a vorbi cu alții prin chat. Și nu numai că e demodat, e și pe cale de dispariție, la fel ca Twitter.

| Iulianaiuli78 a răspuns:

Facebook il folosesc bătrânii, Instagram pentru tinerii adolescenti ca mine. si Acuma tiktok pentru adolescenții si copii cam așa este clasificat. Dar tiktok pe locul 1.

| wagnerr a răspuns:

In general, cam toate retelele de "socializare" sunt toxice, dar Facebook-ul a ajuns la alt nivel. Daca esti tanar, si ai persoane de 40 ani + o sa vezi celebrele postari ale acestora. Plus, pe Facebook gasesti multa mediocritate din toate partile. Sunt si foarte multe stiri false. Si pe Facebook, la fel ca toate retelele sociale o sa gasesti persoane care isi prezinta viata lor "perfecta", si daca esti o persoana mai retrasa, o sa ti se para ca ei is perfecti, ca au o viata buna, iar tu. Trebuie sa realizam ca daca o sa continuam sa urmarim viata altora, o sa ne autodistrugem incet. Iti spun ca daca o sa renunti la retelele sociale, dar in special la Facebook+Instagram o sa vezi ca o sa ai o productivitate mai mare, o sa faci mai multe lucruri, poti sa inveti un skill nou, sa inveti o limba straina. Daca renunti la retelele sociale, asta nu inseamna ca o sa renunti la internet. Pentru ca internetul nu este vorba doar de Facebook sau alte retele. Si sunt multi care isi pierd timpul inutil stand si dand scroll pe Facebook =]] adica vorbim de ore in sir. Se pierde esenta site-urilor de socializare, ideea de a socializa. Nu mai folosesc serviciile Meta cu exceptia Whatsapp, mi-am sters toate conturile de Facebook si Instagram, pentru ca mi-am dat seama ca ofer prea multe informatii personale. Daca cineva vrea sa comunice cu mine, ma poate suna, nu sa imi lase un mesaj pe Facebook... Spor!