| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU

Astazi aveam cutitul in mana taiam niste rosii si deodata parca imi venea sa'mi bag cutitul in mana sa ma tai dar nu stiu de cecrying

Uneori am senzatia ca aceasta viata e prea cruda si vreau sa ma sinucid si nu pot scapa de aceste cuvinte "Vreau sa ma sinucid" imi vin mereu in minte sad

Ce as putea sa fac sa nu mai ma gandesc la acele cuvinte?
Pur si simplu sunt nebuna straight face

fundita

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Un tratament psihologic, in primul rand ii spui medicului de familie simptomele negative pe care le ai si el ori iti da medicatie un timp ori te trimite la niste terapii cu un medic specializat in cazuri grave ca ale tale.

| PetreConstanta a răspuns:

Nu esti nebuna cd iti mai vine sa faci asa ceva spune repede Tatal Nostru si fa-ti Sfanta Cruce de 3 ori si ai sa vezi ca te linistesti Sa-ti ajute Dumnezeu

| GoodGuyOviCONTSUSPENDAT a răspuns:

Mda,ori e imaginatia ta bogata, ori tu chiiar vrei sa iti dezamagesti famila, rudele si prietenii care fara tine nu ar mai fi la fel ca acum. Gandeste-te ca cineva tine la tine si nu ar vrea sa faci lucrul asta.Gandeste-te ca este un pacat chiar sa ai ganduri din astea. Sinuciderea este un pacat grav.Ai toata viata inainte chiar daca acum nu esti in regula la toate capitolele, acest moment este doar un hop pe care trebuie sa-l depasesti cu capul sus.
Nu cred ca esti nebuna, te uiti prea mult la tv.
bye happy

| Silvia_6960 a răspuns:

Este un factor psihologic. Ai auzit atat de mult in jurul tau acest cuvant "sinucidere" incat creierul tau l-a asimilat ca pe ceva ca re trebuie sa faci. Cel mai bine e sa nu te gandesti la cat de cruda este viata, gandeste-te mai degraba la ce sa faci sa te distrezi, si sa te simti bine. Ai doar o viata, nu o irosi fiind un pesimist care la primul obstacol isi ia viata.