| Urechilă97 a întrebat:

astazi la unchiul meu a venit niste randunele la geam care tot ciripeau, ele se tot mutau dintr-un geam in altul. Intrebarea mea este ce ar simboliza aceste randunele ciripind la geam?

Răspuns Câştigător
| angus35 a răspuns:

Probabil randunele acelea voiau sa iti spuna ceva ce tu nu poti intelege.Candva pe langa mine a trecut o cioara care mi s-a parut ca mi-a vorbit.Inca mai gandesc, din cand in cand, ce a fost acel moment.

| Urechilă97 explică (pentru angus35):

Asa m-am gandit si eu am citit mai multe opinii pe net ca cica acele randunele vor sa iti spuna ceva, sau daca iti bate in geam simbolizeaza moartea, si de asta am pus intrebarea asta.

6 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Ai un avatar adorabil, Urechilă, şi o întrebare foarte simpatică...în naivitatea sa.

Ciripesc şi ele pe unde le vine. De ce ar trebui să simbolizeze ceva?hee hee

| darrio2007 a răspuns:

Isi traiesc viata ca oricare vietuitoare de pe Pamant.De ce ar simboliza ceva?

| lpavel a răspuns:

De ce crezi c-ar insemna ceva? laughing)))) Maturizeaza-te Urechila! laughing)))

| sublime89 a răspuns:

N-au ce sa simbolizeze.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si la mine vin porumbei, mama povestea ca ma iubesc pasarile si ca nu poate fi decat de bine pentru ca am minte de pasarica mereu am crezut ca am oase de pasare serios sunt atat de usoare si subtiri
deci nu trebuie sa iti fie frica de ceva iepurica, odata am vazut in dekalog un porumbel la geamul unui bolnav, dar n-am murit pana acum
surorile randunele hahabig grin