| yellowpink a întrebat:

Astazi, mergeam cu tata undeva cu masina si pe drum ne-a sarit o pisca chiar sub roti. Eu stateam pe locul din fata si am fazut-o foarte putin cand a intrat si i-am spus lui tata sa franeze. El a franat, dar a fost prea tarziu. Pisica a fost calcata. Mi-a fost asa mila de ea, incat imi venea sa plang... Si lui tata ii parea foarte, foarte rau pentru ca noi adoram animalutele. Acum vrem sa o ingropam, dar ma simt foarte vinovata. Daca o vedeam mai devreme poate ca era salvata... sad Imi pare asa rau de ea. nici nu vreau sa ma gandesc ce durere a suportat. Mi se rupe sufletul cand ma gandesc ca ar avea puisori puppy dog eyes. Oare ei ce fac acum? Ma simt foarte foarte vinovata si tata la fel. Am simtit nevoia sa scriu acest lucru ca un fel de omagiu pentru biata pisicuta. Imi pare foarte rau si imi cer scuze. Nu am vrut sa fac acest lucru.

Răspuns Câştigător
| BeetleJuice a răspuns:

N-a fost vina ta nu tu conduceai masina si nu a fost nici vina tatalui tau (pisica a sarit in fata masinii voastre) si apoi trebuia sa moara la un moment-dat toti avem un timp limitat pe pamantul asta si se scurge cu fiecare secunda tu traiesteti viata treci mai departe fi fericit/a

2 răspunsuri:
| d1onn5o a răspuns:

Creaturi/oameni mor in fiecare zi. Face parte din ciclul vietii.Ca a omorat-o taicatu cu masina, sau ca o omora un caine, era totuna.Gandestete ca macar a avut o moarte RAPIDA, si nu s-a chinuit.

| Clarissaaz a răspuns:

Saracuta pisicuta cred ca iti pare foarte rau dar asta e gandeste optimist gandeste ca acolo unde e ea acum e fericita si la un moment dat se va reintoarce pe pamanta in corpul unei alte pisicute.