| anonim_4396 a întrebat:

Bună TPU; azi am fost invitat la poliție;(dacă ați citit întrebarea mea *din cauză că prietena mea a vrut să-mi ofere virginitatea, eu am fost arestat.*, înseamnă că bănuiți care sunt motivele pentru care m-au chemat); dar să vă povestesc ce-am făcut acolo:am ajuns într-un birou, față-n față cu un polițist simpatic, chiar foarte de treabă; m-a luat frumos cu chestia aia-* știți de ce vă aflați aici?*, la care eu i-am zis *normal că nu*, cu toate că eram tentat să-i răspund că nici el nu stie de ce se afla în biroul ăla; dar mai bine să va expun dialogu:
-... aveți un dosar de acu 3 zile, când ați dat la un domn cu borcanu cu hamster în cap!
- curios, nu-mi aduc aminte(eu să-l oftic mai mult, mai ales că tot el mă interogase in arest, dar se pare că nu mă mai ținea minte, fraieru)
-mda; in fine;(și-l văd că trage un sertar, și ce credeți că scoate afară? un hamster.mic.albastru)
-să înțeleg că acesta-i partenerul dvs!(i-o arunc eu calm)
- see you in court!(zice el și împinge hamsteru spre mine)
-păi ce-i cu ăsta?(întreb eu surprins de mișcarea lui neașteptată)
-păi e hamsteru dvs!
-păi nu-i al meu!
-păi știu!
-păi dacă știți, de ce mai ziceți că-i al meu?
-păi ca să-l luați!
-păi de ce sa-l iau, dacă nu-i al meu?
-păi vă explic!
-păi explicați-mi! și haideți să nu mai repetăm atâta faza asta cu *păi* că e stresantă!
- bine; deci uitați cum stă treaba:agentul care a surprins flagrantu a observat prezența unui hamster la locul faptei, care evident că la apariția forțelor de ordine a disparut subit; care el, la un loc cu cioburile adunate de la locul faptei, constituie, nu?, arma crimei! victima care a fost și ea ridicată de la locul faptei...
-sunteți amabil să nu mai repetați asta cu *locul faptei*?
-păi atunci să va spun pe scurt; procuroru de caz a zis că vrea toate dovezile, altfel nu are un caz, iar noi pentru că căutările noastre au fost zadarnice, ne-am gândit, ca în cel mai rau caz, să cumpăram noi un hamster, care să fie deci jumatea cealaltă de probă, de la locul faptei, și deci să se poată merge mai departe cu cazuistica faptei; pentru probatoriu; conform codului penal; aflat in vigoare...
El tot vorbea așa că vedea că ma uit la el într-un anumit fel, și credea că-l ascult cum vorbește el frumos în termenii ăia tehnici care țin de meseria lui; apoi imi spune cum i-a facut poze față-profil, și că după treaba asta, hamsterul nu le mai trebuia și s-au dus înapoi l-a magazin dar nu l-a mai primit vânzătorul; și acum nu stie ce să facă cu el, că nici în stradă nu-l poate arunca, iar ca să-l bage la arest, nu e constiuțional, că creează disconfort la pușcăriași! astfel că mă-nduioșez și cedez, dar inainte de-al lua mă împinge curiozitatea si-l intreb pe gabor:
- da* de ce e hamsteru ăsta albastru-mov așa, imi puteți explica, vă rog?
-păi nu-i foarte complicat!
-păi dacă nu-i complicat, înseamnă că puteți explica, nu?
-păi sigur că pot!
-păi spuneți!
-păi să vă spun!
-păi începeți!
-păi să încep!
-da* hai frate-odată că m-ai disperat!
-ok, nu trebuie să vă enervați! deci: pentru că nu puteam să-l ținem în camera cu probe, l-am dat la doamnele de la evidența populației, care când s-a luat odată curentu și nu mai mergea calculatoarele, a zis și ele de plictiseală, să-l vopsească ca să-i schimbe lucu, și l-a băgat in tușurile din dotare, cu care pune ștampila pă buletine; da* se ia cu oțet, cred.
asta-i povestea, și deci am din nou hamster; iar acum, când vă scriu, el stă uite aici, pe un colț de tastatură și se uită cum tastez eu; e foarte cuminte-unde-l pui, acolo stă- și e și foarte frumos; mă gândeam dacă să-i fac niște șuvițe roșii, sau să-l las așa albastru cum e? dar nu asta e intrebarea; vreau să-l botez! aveți idee de ce nume să-i dau? aștept raspunsuri și sorry dacă v-a plictisit povestea mea.

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Treaba cu messenger-ul îmi foarte amintește de începutul poveștii de aici (faină, apropo): http://www.TPU.ro/......u-tiu-ce/.
Vezi că nu-s minoră și nici virgină. Mai vrei ID-ul meu de mess (asta în caz dacă îl folosesc)?

P.S. De ce îl desconsideri așa pe hamsterul tău? Crezi că el își va permite să se comporte ca unii oameni de aici?

14 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Păi eu zic un Copperfield Junior ar fi ideal. Și trântește-i și o fundiță în cap, să fie pe trend.

| anonim_4396 explică (pentru NOname):

Mersi pentru tot; recunosc că azi nu prea sunt în formă,pentru că m-a lovit o gripă; iar *povestea* asta am scris-o și cam pe fugă,pentru că am în proiect o alta,și aveam *nevoie* de hamster urgent,ca să-l intoduc în ea;(scuze, dar n-am putut să mă abțin); iar cât depre perioadele mele de arest preventiv,mi-am dorit foarte mult să am și eu pe cineva care să-mi facă o vizită d-aia *conjugală*,cum am vazut eu prin filme; dar,nu mai contează acum,a trecut și asta; oricum mi-am făcut cont pe facebook, și sper să-mi întâlnesc și eu sufletul pereche; adică jumătatea; mai exact, o femeie; deci să-mi fac și eu o gagică; ok; mersi încă o dată;(mi-am adus aminte să te întreb-tu ai cont pe facebook?)

| NOname a răspuns (pentru anonim_4396):

N-ai pentru ce, Davide. Eu îți mulțumesc. Mereu mă faci să râd.

Și știi cum se spune: "n-ai facebook, deci nu exiști", iar eu, cum îmi păstrez reputați de NOname... Trage-ți singur concluziile!

P.S. Când îi faci și hamsterului un cont pe TPU? Poate are și el întrebări de pus. Despre hamsterițe, despre agenții bune de închiriat borcane, cu utilitățile de ultima oră, după ultimele standardele europene. Ar fi cel mai fericit hamser din România. Îți dai seama cum ar sări de bucurie, dacă ar primi și o cocardă d'aia oranj?

| anonim_4396 explică (pentru NOname):

M-am gândit și eu la varianta asta - să-i fac cont aici hamsterului- și asta imediat după disputa pe care am avut-o cu amicul Flav; un avantaj ar fi fost acela că postam înjurăturile pe contul lui, al meu păstrându-mi-l *curat*,iar eu aș fi fost în continuare un barbat sensibil și educat,ca să mă iubescă fetele și pe mine; de ex. colegul de care spun mi-a dat replica la final -*să-ți fie tărâna ușoară*,care in mod normal se traduce *vedea-te-aș mort!*,numai că el n-a avut tupeul s-o bage așa, că nu prea mai *se situa la granița dintre iubire și atașare/afecțiune*, cum îi povestea el mihaelei32; ok; în altă ordine de idei, dacă tot discutăm aici despre lucruri frumoase, ce-ai zice tu dacă...; am uitat ce-am vrut să zic; oricum era ceva în legătură cu messeger-ul!

| anonim_4396 explică (pentru NOname):

Răspunsul asta am să ți-l premiez; evident pentru fraza din final;
mai departe,trecând și peste aceea că n-am înțeles ce legătură are virginitatea cu... minoritatea(n-am mai stat să formulez altfel),să știi că eu tot mai vreau id-ul tău de mess,sau mai bine zic,acum îl vreau și mai mult...; oricum, până-mi dai tu răspunsul eu imi pregătesc întrebarea *cum să-i spun la o fată, pe mess, că îmi place de ea? ce să-i spun adică? mersi și fără miștouri că-i problemă serioasă!*;

| NOname a răspuns (pentru anonim_4396):

Treaba cu messenger-ul îmi foarte amintește de începutul poveștii de aici (faină, apropo): http://www.TPU.ro/......u-tiu-ce/.
Vezi că nu-s minoră și nici virgină. Mai vrei ID-ul meu de mess (asta în caz dacă îl folosesc)?

P.S. De ce îl desconsideri așa pe hamsterul tău? Crezi că el își va permite să se comporte ca unii oameni de aici?

April
| April a răspuns:

Acum fara glume,davidcopperfield,ai un talent de povestitor remarcabil; tot ce ne-ai scris gratuit aici pe site,are mai mult umor decat toti tzocii si paladii,decat orice vacanta mare(care-i de fapt minuscula),si decat multe alte vedete care fac valuri si incaseaza sume enorme pentru niste emisiuni de care te apuca plansul.N-am citit pana azi vreun text al tau, intamplarea a facut sa dau ppeste el citind despre o soacra si ceea ce crezi tu ca ar avea nevoie sa se potoleasca si cum, generos te ofereai chiar sa ajuti in problema.Nu stiu cata valoare ar avea indemnul meu,dar ti-as sugera sa scrii texte pentru vreo emisiune care incearca sa faca umor de calitate,gen Carcotasii sau,de ce nu? poate chiar echipa lui Toni Grecu; ai spirit de observatie, stapanesti un vocabular bogat si colorat, ai o imaginatie debordanta.Ai talent,fara nicio indoiala si ar fi pacat sa nu -l folosesti; ma bucur mult ca user al acestui site sa citesc povestile tale-si e uimitor ca iti ofera "munitie"lucruri simple si in aparenta nesemnificattive,adica iti gasesti foarte usor subiectele,esti un fel de "regele Midas":tot ce atingi se transforma in umor; dar,pe de alta parte esti un mare risipitor:eu cred ca talentul tau poate deveni sursa de existenta si in aceste vremuri cand ni se supun spre vizionare texte stupide, precum Trasnitii sau Puii mei, cred ca ai putea propune texte inteligente.Te felicitam si asteptam sa mai scrii!

| anonim_4396 explică (pentru April):

Mulțumesc frumos; pentru tot; n-ai să crezi, dar eu chiar nu sunt mulțumit 100% de ceea ce scriu; de fapt dacă ar fi să-mi dau o notă, cred că mi-aș da un 7, numai ca să nu fie 6(care nu mi-a plăcut niciodată,pentru că n-am avut noroc de el; notele mele din școala oprindu-se fix in "spatele" lui ); in fine; probabil că vreau să ma justific de ce n-am început răspunsul meu cu "mă simt măgulit"; oricum "textul" tău "mi-a plăcut",mulțumesc din nou; referitor la sugestiile tale, eu am un proiect la care lucrez, dar nu ține de televiziune,(unde am încercat acum vreo 3 ani),și sper să-mi iasă ceva bun,asta urmând s-o aflu,prin primăvară,când voi trage o fugă până-n România;
cam atât pot spune deocamdată;
te felicit și eu pentru titlul de expert,iar pentru textele tale, ceva mai târziu, că n-am apucat, încă, să le văd! o zi frumosă!

greece12
| greece12 a răspuns:

Nu-l strica cu suvitele rosii si spune-i Avatar sau Cameron.
http://www.google.gr/......tp?/imgres

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Numeste-l Gogonila( ca oricum minciuna-i gogonata), Garcila( de la Garcea- sa-ti aminteasca de origini), Merlin( imi place cum suna) sau Corcodel ( de-aia...).
E baiat?
Si de nu il numesti cum zic eu, am sa te reclam la OMHA ( Organizatia Mondiala a Hamsterilor Anonimi ). Pe tine, pe politist si pe toate angajatele de la evidenta populatiei, pentru rele tratamente aplicate hamsterului - vopsit incorect! Trebuia cu albastru de metilen.

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Later Edit :
Deja l-ai botezat...deci clar, te reclam!
P.S. Pe cand bairamul, sa mai bem si noi ceva pe moca? big grin

| darrio2007 a răspuns:

Altceva mai serios nu ai gasit si tu?

| SturmirCloudKeeper a răspuns:

Am ras mai mult la pozele de la Holocaust decat la chestia asta.

| IONYUTZ a răspuns:

Da chiar nu puteai sa fi mai scurt?!
Si numele puneil matrix.

| yahyim a răspuns:

rolling on the floor) dince film ai luat povestea asta?