| CarinaElena a întrebat:

Cat aveau vacanta "copiii revolutiei"?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vacanta de primavara 1 saptamana, cea de iarna de la 23 Decembrie pana la 3 Ianuarie iar cea de vara de la 29 Iulie pana la 15 Septembrie. In cursul saptamanii se invata si sambata cate 3 sau 4 ore.In rest se faceau cate 6 ore de materii mai rar 5.

| CarinaElena explică (pentru anonim_4396):

Multumesc mult:*

| Fatamuntilor a răspuns (pentru anonim_4396):

Noi invatam mai mult ca elevii din ziua de azi... Oare de ce plang?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Nu ai vazut si la tv de ce se plang. Tehnologia asta caruia ii spune internet ii face pe tineri s nu mai socializeze, sa nu mai aiba prieteni cu care sa iasa la plimbare sau la un suc.Chiar daca se intalnesc amici, numai cu nasul in telefoanele mobile cu internet stau.Nu scot un cuvant. Internetul face ca persoana sa se inchida, sa nu mai socializeze.Ieri am stat de vb cu un user de pe TPU circa o ora de vb pe messenger, el fiind la scoala.Iti dai seama ca si in timpul orei butona telefonul.De unde sa mai fie atentie la ore cand viata lor e pur si simplu acel telefon cu internet?

| anonim_4396 a răspuns (pentru CarinaElena):

Cu lacere.Multumesc si eu de fundita, ma rectific un pic, vacanta de vara era incepand de la 29 Iunie, nu Iulie, pana la 15 septembrie.O zi buna!

5 răspunsuri:
| StefanIntrebare a răspuns:

Aveau vacanta 2 zile in fiecare saptamana