| DianaDiii1761b a întrebat:

Caut de ceva vreme un skateboard. Sunt incepatoare, stiu sa merg dar nu stiu sa fac scheme. Daca puteti gasi voi niste linkuri mai bune pentru ca am tot cautat si nu prea m au impresionat. Multumesc happy.

Daca ai vrea sa ma mai ajuti cu ceva, recomanda-mi si o camera web cu microfon, sau ceva asemanator. Dau funda celui ce ma ajuta la ambele probleme.

2 răspunsuri:
| CristianAnonymous a răspuns:

Pai eu totusi is bike`r de 8 ani si am 19 :)), La skate uite aici site-uri cu skate-uri bune
Eu de aici mi-am luat bike-ul dar este si de skate :) :*, http://www.olliegangshop.ro/
Pai te invat totusi cum sa faci Ollie ca stiu si pe skate :)), prima data ia-ti niste genunchiere, cotiere orice in caz ca vei cadea sa nu iti spargi capu rupi cv. Te urci pe skate dai pana ai ceva viteza presezi picioru drept in spate pui presiune si le ridici instantaneu pe amandoua deodata. Ollie=saritura asta ii faza de baza cu asta incep toate fazele la skate. #2 flip = un pic mai greu pui picioru stang si drept in dreapta sau stanga skate-ului si incerci sa faci ollie dar fara sa pui picior in spate si daca pui presiune pe skate intr-o parte de el faci flip :)