| GanduriDeCafea a întrebat:

Ce inseamna, in viziunea ta, cuvantul erou? Ai intalnit sau ai avut tangenta cu un astfel de personaj?

3 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Erou inseamna cand o persoana se jertfeste pe sine pentru a salva pe altii! In ziua de azi nu e nevoie de asa ceva ca nu sunt pericole ca cineva sa poata faca un fapt eroic happy

| GanduriDeCafea explică (pentru lpavel):

Nu sunt pericole? Terorism, inundatii, incendii, catastrofele care au avut loc destul de recent nu sunt pericole? Au fost multe persoane care s-au sacrificat pentru a salva alte persoane in aceste situații. Si totusi, trebuie sa moei pentru a fi numit erou?

| lpavel a răspuns (pentru GanduriDeCafea):

Daca o persoana era pe acolo si a salvat pe cineva e un gest omenesc, oricine ar faceo! Cel care traieste numai pentru asta si binenteles nu e platit, o face din dragoste pentru oameni pe care desigur nici nu-i cunoaste, acela se poate numi erou! happy Nu, trebuie sa mori, dar cum am mai zis, in ziua de azi nu exista eroi, doar fapte eroice savarsite o singura data la intamplare...