| Veromi321 a întrebat:

Cine poate explica bine si poate da un raspuns plauzibil la aceasta intrebare primeste funda, restul voturi; de ce atunci cand iti doresti un lucru foarte mult si il obtii, iar dupa ce l-ai obtinut nu mai esti la fel de interesat si nu-ti mai pasa de lucrul respectiv? Multumesc.

2 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

O explicație poate fi că nu ai un caracter destul de statornic. Ești schimbă-tor/toare, ceea ce nu prea e bine. Dar se mai poate întâmpla și altceva. Dacă, de exemplu, ai obținut un telefon bun, pe care ți-l doreai, iar după un timp apar altele mai performante, nu e ceva neobișnuit să ți-l dorești pe acesta nou. Deci...vezi cum e.

| Wøodenpints a răspuns:

Se cheamă evoluție. Vrei mai mult. Dacă rămâi la stadiul în care lucrul acela ți se pare la fel de interesant ca atunci când nu-l aveai, ai stagnat.