| LittleCoco a întrebat:

cum a fost clasa a 9-a pentru voi de asemenea la ce profil sunteti? Eu incep din toamna cu profilul filologie engleza intensiv happy

8 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

A fost ok clasa a IX-a. (mate info bilingv engleza)

| AikkoxD a răspuns:

Nu mi s-a părut aşa grea. Poate în primele 2 luni, da' apoi m-am obişnuit. Clasele 9-10 sunt cele mai uşoare, dar 11 şi 12...
Sunt la mate-info, cu intensiv info.

| wforweirdo a răspuns:

Filo bilingv-engleza. A fost usor, daca te duce putin capul, iti scoti media peste 9 lejer, fara sa te chinui sa inveti. Dar da, stiu ca nu conteaza mediile, conteaza ce ai in cap, dar ziceam si eu.

| Maryuk해바라기 a răspuns:

Fratele meu intra a 9 -a si el..tot filologie..Carmen Sylva intensiv engleza
Eu am terminat acelasi profil.mi s-a parut usor. tinand cont ca am scapat si de matematica

| LittleCoco explică (pentru Maryuk해바라기):

Daca tot ai terminat liceul, pot sa te intreb ce optiuni de slujbe ai daca urmezi acest profil te rog? Si facultati daca nu cer prea mult big grin Fan BOF... genul meu de... oameni. Ma rog
P.S: Si eu ma bucur ca o sa scap de mate muhaha

| Maryuk해바라기 a răspuns (pentru LittleCoco):

Multe.dar de fapt nici una!
Poti urma facultatea de limbi straine....sau alta facultate cu un profil uman..insa la o facultate ce iti va trebui si matematica..iti va fi foarte greu
Engleza sau alta limba straina este un + in a ti gasi o slujba buna...
In ziua de azi se cauta mai mult limbile exotice. cu engleza nu prea faci mare branza

| LittleCoco explică (pentru Maryuk해바라기):

Multumesc mult pentru informatii, m-au ajutat happy

| Maria_Anna_1990_kF6E a răspuns:

Te vei descurca cumva! big grin