| scorpiaX a întrebat:

cum maine e revelionul prietenul meu m.a invitat sa merg la el sa petrecem tipul impreuna dar parintii nu stiu ca merg la el pentru ca, daca i-as fii intrebat nu m-ar fi lasat asa ca le-am zis ca merg cu o prietena in oraş la artificii.
Cu prietenul stau 4 ore (pana la 1 ) dar sunt sanse sa ma cheme parintii mai devreme zicand ca vin dupa mine.
ce le-as putea spune parintilor sa nu ma mai sune si sa nu ma caute prin oras, si tot odata sa nu isi dea seama unde am fost?

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce -a m ai bună minciună este sa le spui adevarul, ca oricum vor afla, si e păcat ca tu fata lor să îi minti pentru un baiat, sigur ca părintii tai nu te lasă să mergi acasa la baiat, deoarece se pot intimpla multe ne fiind supraveghea ti de nimeni, asa ca cel mai bine spune le adevarul, succes.

| R0R0 a răspuns:

Ca nu este semnal unde mergi.

| Hyung17 a răspuns:

Pai daca te suna le spui ca te duce parintii prietenei tale acasa.

| roxana1234567890 a răspuns:

Asa mi s-a intamplat si mie anul trecut..fii atenta.le spui ca dormi la o prietena..mai intai o suni pe prietena care crezi ca te-ar ajuta ...si gata..si poti sta cu prietenul tau..apropo..scz ca intreb, cati ani ani?