| Yasmin875 a întrebat:

Dacă cartoful este mâncarea săracului atunci care este mâncarea bogatului?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Nu este mancarea saracului, cartoful contine proteine si carbo foarte importanti organismului uman

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Nu de prost mananc eu cartofi foarte des, ori prajiti, ori copti,, ori cruzi.

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Prajiti nu sunt sanatosi mai ales cu carne = grasimea intra in sange

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Produc mult colesterol, cel mai bine este sa-i mananci la cuptor, acolo sunt cei mai buni sau sa-i faci piure

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, cartoful fiind atata de popular, cultivat in principal de cei saraci si mancat pe saturate, ca sa umple burta, a fost si a ramas cunoscut ca: "mancarea saracului", iar cea a bogatului, a fost din totdeauna: carnea.

| zurick a răspuns:

Trufa?

| ShaOfHatred a răspuns:

The croissant