| yoyoalecs a întrebat:

Daca iau un telefon la liber de la Orange dintr-un oras,pot sa ma duc cu el la un alt Orange shop din alt oras daca patesc ceva cu el, adica sa utilizez garantia. Daca se intampla ceva cu el trebuie sa ma duc neaparat acolo unde l-am cumparat?

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Te poti duce la orice reprezentanta Orange cu el. Conditia este ca magazinul sa fie reprezentanta. Si eu am luat Sony Vaio din Anglia si am garantie asigurata in toata Europa inclusiv Romania la reprezentanta Sony.

2 răspunsuri:
| DakotaRoyse a răspuns:

Din câte ştiu da, poţi merge, pentru că reprezentanţele sunt la nivel naţional, sunt o reţea, sunt înlănţuite, deci garanţia ar trebui să fie valabilă oriunde te prezinţi cu ea happy

| HighDefinition a răspuns:

Nu!
Trebuie sa mergi de unde ai cumparat pentru ca fiecare incapere Orange are alt reprezentant