| CinevaAnonimă a întrebat:

De ce o conversatie prin mesaje trebuie inceputa de un baiat si nu de o fata?

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Pentru ca fetele nu sunt interesate de baieti de asta,baieti sunt dupa fete nu fetele dupa baieti asta e adevarul plus ca fetele cauta badboys e aia sunt indiferenti, aroganti, masculini, pampalai, urati sunt disperati pe net, in realitate din 100 de baieti doar 15 sunt pe placul fetelor poate mai putin,fetele sunt interesate de baieti frumosi si badboys, plus ca asa e natural masculul face primul pas ca e barbat, fetele aleg barbati noi barbati ne alegem cu se poate, baboys si aia frumosi se aleg cu cele mai frumoase majoritatea sunt doar un compromis al fetelor, sper ca ai inteles ceva din ce am scris aici

| Violleta2022 a răspuns:

Pentru ca baietii sunt vanatorii, ei sunt cei care initiaza discutia, invitatia, ei sunt cei care conduc dansul, ei sunt cei care intreba si cei care ofera primii... asa-i normal intr-o societate cu bun simt.

| T0T a răspuns:

Cine zice că trebuie? Mie de exemplu nu îmi place să încep conversația, întreab-o de exemplu pe justanotheruser99 laughing
Dacă tu faci asta doar pentru că tu consideri că "trebuie" deși chiar nu te pune nimeni e cam aiurea.

| LoveSleep a răspuns:

Pentru că nu ești LoveSleep

| OldSoul a răspuns:

Pentru ca asa este dintotdeauna, din cele mai indepartate meleaguri, din cele mai vechi timpuri...
Barbatul facea primul pas mereu, in epoca de piatra, el mergea la femeie si ii dadea cu bata-n cap dupa care o tragea pana la el in pestera unde in scut timp, ea se trezea cu un cucui in frunte si-l vedea pe el uimit, cu o fata de prost, dar chiar si asa ea se indragostea instant si iremediabil de el, stiind ca el este alesul, asa este si acum, chiar daca au trecut mii de ani peste noi, aceasta lege nescrisa ramane valabila, bine inteles ca nu mai e cazul cu bata in cap pentru ca acum femeile au aceleasi drepturi ca si barbatii, dar ideea se pastreaza de aceea trebuie sa dea barbatii mereu mesaj, sa sparga gheata, sa-i dea mesaj fetei cu "ke fac-i papushe" astfel oferindui tipei respective, o mica doza de tupeu mascultin, care in scurt timp o va face pe ea sa se indragosteasca de el, ca mai apoi sa asigure perpetuarea speciei si de altfel si a acestei legi nescrise.

Cu drag, ZuKest,
Autointitulat, cel mai romantic, pervers si sadic, cuceritor!

| Doub a răspuns:

Pentru că ei sunt bărbaţii masculi alpha, vânătorii care omoară mamuţi pentru a-şi hrăni progenituriile.
Ahh, m-am îndepărat de subiect, ups

| Divy a răspuns:

Depinde de om, dacă susține feminismul în sensul că femeia e superioară bărbatului ea va începe conversația și va fi persoana care se impune. dacă se consideră egalitatea de sexe oricine poate începe conversația, iar dacă e genul care crede că bărbatul trebuie să facă primul pas atunci așteaptă. uneori în zadar.
Oamenii sunt diferiți și nevoile sunt diferite.

| PeFuga a răspuns:

Nu spune nimeni ca asa trebuie sa se intample. Pur si simplu se intampla de cele mai multe ori, dar nu este o regula. Sunt si gagici care se baga in seama primele.