| anonim_4396 a întrebat:

De ceva timp sufăr ca nu am iubit.Toate prietenele mele au si mor de ciudă din cauza asta. Oricum iubiții lor mi se par foarte urâți si nu-mi vine să cred că se iubesc.Multi băieți vor să fie cu mine dar eu nu vreau pentru că sunt prea nasoi pentru mine si au fața din aia de ratați si mi-e scârbă de ei.Cand văd unul care mă soarbe din priviri sau îmi zâmbește și nu mă atrage deloc îmi vine să vomit.Mie când îmi place de un băiat și simt că acel băiat e potrivit pentru mine aflu că băiatul respectiv are iubită sau ca relația noastră este imposibilă.cryingSimt ca innebunesc.Sunt foarte pretențioasă.Ce să fac? Credeți ca ar trebui să mă împac cu ideea că nu voi avea niciodată iubit?
P.S.:Am 17 ani.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce chestie.Ma regasesc in intrebare, chit ca e pusa la sto sau nu laughing.
Ce sfat sa-ti dau? Nu astepta sa iti bata careva la usa, cum zice turbino mai sus, ca prinzi panze la sigur.Sunt cu 6 ani mai mare decat tine si iti spun din proprie experienta ca nu se schimba nimic in timp daca nu faci tu ceva sa schimbi.
Macar ai prietene.So iesi mai des, cunoaste mai multa lume.Implica-te in diverse proiecte si/sau grupuri pe Facebook si fii activa.Meh, mai multe de spus.
Inca ceva: este corect sa ai pretentii (inseamna ca te apreciezi) dar nu tinde spre aroganta puerila ca nu ajuta la nimic constructiv.
Just do something!
Anything!

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Arati bine si nu e o problema treaba asta, la 17 ani inca ai pretentii asa cum am si eu la 26 de ani.

https://ibb.co/h1cQQR sa zicem ca mi-ar placea sa fiu cu tine tu ce parere ai iti place de tipu din poza? Eu sunt.

| cristi202 a răspuns:

Un pic pretentioasa esti, si nu e bine, ca poti ramane singura si sa ajungi fata batrina, si asta pentru ca ii faci pe multi baieti nasoi si ratati. Unii chiar sunt, dar altii ii vezi doar tu asa, pentru ca nu iti plac.
Sper sa nu patesti ca mine, sa astepti pana la 35 de ani pana sa gasesti ceva compatibil. happy Si eu am fos tla fel, pana la 35 fie o placeam si nu se putea, ori ma placea, si nu imi placea mie. O singura data a fost una care sa fi fost reciproca chestia, dar eu eram in "belea" de luni de zile, si nu stiam cit voi mai fi, si realizam ca nu e cazul sa am o relatie, altfel as fi supus-o pe biata fata la niste greutati pe care nu merita sa le duca.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Asteapta sa te cucereasca unul pe placul tau.
Nu e o noutate, ca naspeturi sunt pe toate drumurile. Toti cautam ceva deosebit, ca doar nu suntem clubberi, sa cautam compatibilitati la betie, in functie de "si tu stai la masa pe Armin van Buuren? Ce tare 8-{ "
Cand nu mai cauti nimic, atunci apare cate ceva. Obisnuieste-te fara gagiu, asta te va face mult mai misto decat cele cu "experienta in relatii".

| Emma30555 a răspuns:

Ele au pentru ca și au dorit asta. Tu vrei sa ai iubit mai mult pentru ca prietenele au. Dorește ți pentru tine și poate se va întâmpla. Dar e f bine sa ți dorești pe cineva care chiar sa ți placa nu doar ca să fii ca ceilalți. Oamenii au spiritul asta de turma dar important e sa fim noi mulțumiți nu ce cred ceilalti

| GoldenZenith a răspuns:

Niciodată e cam mult timp. Găsești tu pe cineva.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vechea treaba tu vezi alte fete cu baieti mai frumosi si dupa ti se par ceilalti mai urâti.
De exemplu daca tu esti de nota 8 si vezi fete tot de nota 8 cu baieti de nota 10 fizic, o sa te atraga si pe tine cei de nota 9 sau 10 iar care sunt de 8 sau mai putin o sa ti se parã neatractivi.

Da trebuie sã iti micesti standardele, daca nu esti super atractiva fizic, ba chiar foarte atractiva fizic in comparatie cu celelalte fete. Cum vrei tu sã ai parte doar de baietii cei mai frumosi!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Problema la tine e ca te uiti dupa baieti care sunt cu fete mai frumoase decat tine.
Acei baieti de ce ar trebui sa se uite la tine?

| Eduard196 a răspuns:

Vad ca mai sunt si persoane cu aceiasi situatie cu a mea! Eu am 21 ani si nu am reusit niciodata sa imi fac o prietena. Cateodata nu ma afecteaza atat de tare dar cateodata simt foarte nasol! Si eu sunt pretentios. Vreau doar ce-i bun si frumos! laughing si asa am respins sau am fost respins de toate pana acum si de fiecare data cand gasesc pe cineva pe placul meu nu vrea iar care ma place nu imi place sau nu sunt hotarat ca nu prea e genul meu chiar daca arata cat de cat bine!

| Eduard196 a răspuns:

Deci laughing am doi prieteni care s-au combinat cu fetele care i-au vrut pe ei si au ajuns sa faca ce vor ele. Unuia prietena i-a facut scandal dupa ce am iesit cu ei in club dupa care nu a mai vrut sa iasa in club din cauza asta. Iar acum fata l-a lasat pentru altul. Iar un altul s-a combinat cu una careia un alt prieten ii zicea femeia barbat pentru ca e urata. Si nici el cu vine in club din cauza ei. Eu vreau una cu gusturi ca ale mele si sa imi placa si cum arata!

| Adiadictie a răspuns:

Sa te plimbi cu barca pe amazon

| criss8585 a răspuns:

Nici eu n-am iubita si nici nu vreau. E mai bine asa fara obligatii. Majoritatea fetelor sufera de sefie si na nu vreau sa-mi zica o fata ce sa fac plus ca toate sunt naspa si nu gasesc una frumoasa pe placul meu. O sa vina si ziua cand iti vei gasi un iubit draga.

Răspuns utilizator avertizat