| anonim_4396 a întrebat:

Salll TPU! am si eu o intrebare eu sunt in clasa a 8 imi place de un baiat de cls a 9 este fff dragut nu sunt sigura daca si el ma place da dupa cum se comporta cu mine si mi-au spus prietenele. Cand iesim afara si sta cu mine ma soarbe din priviri nu este un tip chiar asa de curajos ce sa fac sa-l intreb eu daca vrea sa fie cu mine sau sa astept sa ma intrebe el? funda!

3 răspunsuri:
| justitiarul a răspuns:

Mai Bianca! Esti clasa a8a! Ai un examen important de dat acum, nu?
Cum mama naibii iti mai sta gandul la baieti nu stiu straight face
Tu stii cat e de important sa intri la un liceu bun?
Acum o sa imi zici ca sunt rau, dar la cum scrii, o sa pici la limba romana cu brio.
Da-l incolo de baiat, pune mana pe carte sa treaca examenul, sau daca a trecut mai revezi gramatica limbii romane, mai citeste o carte, ca ai tu timp de baieti.
Iar daca nu vrei sa ma asculti iti dau un sfat:daca tipul ala e o mamaliga care nu e in stare sa ii spuna unei fete ca o place, nu merita sa-ti pierzi timpul cu el. E un papa-lapte nu un barbat!

| byencutza_3103 a răspuns (pentru justitiarul):

MC d`sfat si app l`romana am media 9 si daca ai face cu profa cu care fac eu nu CreCa ai reusitongue! eu p`mess sCriu intr-un fel si p`Caiet sCriu altfel... asa C`daca nu ma cunosti nu ma judecabig grin!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ei, nu direct daca vrea sa fie cu tine, poate te refuza si te faci de rusine. Intra in vorba cu el despre ceva de scoala, biblioteca, ceva comun si discutind iti vei da seama daca te place. Poate asa isi face curaj daca intr-adevar e timid. Sau, poate iti dai tu seama ca nu are de ce sa-ti placa si atunci scapi cu obrazul curat.