| Winners10 a întrebat:

Vreau si eu sa trimit un buchet de flori unei fete. Ati putea sa imi dati o idee de un mesaj care sa fie atasat la buchet?

P.S. Buchetul il voi trimite ca anonim. Nu intrebati de ce

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Daca o cheama Nicoleta îi poti scrie La multi ani fiind maine ziua ei de nume. Daca nu, îi poti trimite un buchet de flori si scrii de la un admirator. fara alte detalii.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Deci.
Vrei să trimiți un buchet de flori. Aceste flori transmit ele însăși un mesaj de iubire, ceva de genul.
Ea nu va afla cine l-a trimis căci dta vei menționa la curier că dorești să rămâi anonim.
Deci putea fi trimis de oricine. Ea va afla vreodată cine l-a trimis?
Să zicem că nu.
Dar vrei să adaugi la acel buchet și un mesaj scris.
Și nu ai nici o idee ce să scrii pe bilet.
Dacă dorești să rămâi incognito în continuare pe vecie, poți să scrii orice.
Ce valoare are pentru tine acest gest, această acțiune?
Ea nu va afla niciodată cine l-a trimis.
Astfel, va afla doar atât. Cineva te iubește și este timid.
Apoi poate va încerca să ghicească cine dintre cei pe care îi cunoaște a făcut asta.
Dacă te va întreba, vei recunoaște?
Ea așteaptă ca oricer fată pe cinev să îi facă curte, să aibă un contact cu ea. să comunice, etc.
Acest buchet anonim nu va avea nici un efect, căci rămâne o enigmă în viața ei.
Ea nu știe cu ce intenții a fost trimis.
Ea îl poate lua de la curier să îl pună într-o vază pe masă.
Sau să simtă ceva neclar și dubios în această anonimitate și să îl arunce.
Așa cî una din sugestii ar fi să îi scrii.
Nu arunca buchetul la gunoi. E pe bune.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu intrebam de ce, este ok.

Mesajul, ar trebui sa fie scris de tine asa cum vrei, nu de noi big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite o idee de mesaj: "Te plac fa"

| Bariel a răspuns:

Incearca sa nu o sperii, adica sa nu scrii in bilet detalii despre viata ei. Nu stiu ce idei sa ti dau deoarece nu stiu care e relatia voastra. Totusi am sa ti dau niste citate cu mesaje adaugate:

1) Arta este efortul neancetat de a concura cu frumusetea florilor, si care nu reușește."
Te rog să accepți efortul meu neâncetat de a te face să zâmbești - am reușit?

2) Florile fac întotdeauna oamenii mai buni, mai fericiţi şi mai de ajutor; ele sunt raze de soare, hrană şi medicament pentru suflet." ~
Tu mă faci mai bun, mai fericit și mai mult de ajutor. Ești soarele, hrana și medicamentul pentru sufletul meu. Sper ca aceste flori să îți amintească asta.

3) Daca as avea o singura floare pentru fiecare clipa cand m-am gandit la tine, m-as plimba in propria gradina.

4)Iti trimit cate un sarut ascuns in petalele fiecarui trandafir. (Nu o recomand daca nu e ceva intre voi happy )

5)De fiecare data cand te uiti la aceste flori sa stii ca cineva, departe, se gandeste la tine. ( Asta chiar e potrivita dupa parerea mea)

| Winners10 explică:

Decat sa fi prost mai bine taci. Cine a vrut sa inteleaga ce am scris a inteles. Vrei sa iti dau si adresa, ca tot zici ca nu ma cunosti nici pe mine nici pe ea

| KR0NSTADT a răspuns (pentru Winners10):

Da, dă-mi adresa ei. Trebuie să facă și ea sex cu cineva, că doar nu îl va face cu un buchet de flori și-un bilet nesemnat. laughing