| CarameleCuLapte a întrebat:

Bună TPU, deci bunica mea de pe tata are 68 de ani și locuiește singura de 22 de ani deoarece soțul ei (bunicul meu) a murit, și de atunci nu a mai găsit pe platina. Si bunica mea are 5 copii (3 fete și 2 baieti), printre băieți și tata, și ultima data am fost la bunica mea acum trei săptămâni, menționez ca eu cu părinții meu stăm de 1 an în București, ca noi suntem din Bârlad. Si bunica mea este în Bârlad, și când stăteam în Bârlad bunica mea îl suna o tata mai des, deoarece eram acolo, și stăteam la un bloc distanta de ea, și acum mai avem acolo apartamentul acela în care stăteam, ca venim la câteva săptămâni acolo în weekend și apartamentul este al nostru. De trei săptămâni când am fost ultima data în Bârlad bunica mea nu i-a mai sunat pe părinții mei, și mâine o vom suna! Eu cred ca suna mai rar deoarece la 3 blocuri distanta sta fiica ei (mătușa mea) și la vreo 5 blocuri distanta sta nora ei, deci are cu cine se lua, și plus ca mai vorbește la telefon cu 2 fiice de-ale ei care sunt plecate în Franța. Voi credeti bunica mea este bine? Ca nu ne-a mai sunat de 3 saptamani!

3 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Cu un simplu telefon, gasesti raspunsul gandurilor tale, nu crezi?
Posibil sa se fi intamplat ceva (sper ca nu) ori e suparata.
SUNA SI GATA!
O zi buna happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sun-o și întreab-o ce face.
Nu te-ai gândit la asta, nu?

| NellieLovett a răspuns:

Eu de obicei spun ca sunt prea putine detalii, dar acum nu.Bun si poate daca o suni afli daca este bine, caci Mama Omida a murit.