| Pushika a întrebat:

Deci, e ceva putin mai complicat. Mie imi place de un tip cu un an mai mare ca mine. Suntem la aceeasi scoala. Nu prea am vorbit, doar pe facebook. Problema este ca din cate am vazut si mi-au zis prietenii lui ii place de o colega de-a mea. Ce sa fac ca sa il cuceresc?

4 răspunsuri:
| drogh a răspuns:

Buna!
Poate ca nu ar trebui sa te iei dupa vorbele altora, probabil este doar o relatie de prietenie intre el si colega ta, si chiar daca ar fi ceva mai mult, nu trebuie sa te lasi! Atrage-i atentia prin :
-vestimentatia ta zilnica
-felul de a te comporta, a vorbi
-ajutorul pe care-l oferi unor persoane care au nevoie
-concursurile la care poti participa pentru a iesi in evidenta si pentru el cat si pentru altii (cei din liceu+profesori).
Apoi, mentine legatura cu el in continuare, discuta despre multe subiecte cum ar fi preferinte despre carti, jocuri, filme sau dorinte. Nu incerca sa fii chiar disperata pentru ca asta nu o sa mearga! Fii normala. Fii TU!

| Against a răspuns:

Incearca sa te imprietenesti cu el, inainte de al cuceri

| Raeste a răspuns:

Da normal nu lasa sa iti scape sansa asta si pune pe cineva sa-l intrebe daca-i place si de tine macar unpic

| Adrian37 a răspuns:

Poarta-te frumos cu el si va observa ca de tine are mult mai multa nevoie decat de colega ta.Succes!happy