| George198 a întrebat:

Cum sa cuceresc o fata de la scoala de la mine daca nu am vorbit cu ea niciodata? Cu ce sa incep?

3 răspunsuri:
| Caro34 a răspuns:

Asta da intrebare interesanta! Eu zic ca abordandu-o intr-o zi cand vii sau pleci de la scoala, in vreo pauza etc. Poti incepe cu chestii simple despre: muzica, filme, reviste, materii etc. Nu trebuie sa zici nimanui ca o placi fiindca poate vreun "binevoitor" ii va spune si poate te respinge; asa ii lasi ei posibilitatea sa te cunoasca mai bine! Mult noroc!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ea nu asculta manele, poti incepe prin a renunta si tu la ele. asta e primul pas

| FoundYouLover a răspuns:

Presupun ca nci ea n-a vorbit cu tine. Mai presupun si ca o cunosti macar putin daca e la scoala ta, asa ca sigur stii care e materia ei preferata. Daca nu, incearca sa-ti dai seama sau intreaba pe cineva din clasa care stie raspunsul. Dupa ce afli, una din variante ar fi sa devii cel putin la fel de bun ca ea la materia respectiva si sa te contrazici cu ea cat de des poti pe subiecte care tin de materia respectiva (daca o poti face si in fata profesorului, cu atat mai bine!), iar cealalta sa te prefaci ca nu stii mai multe decat ea la materia aia si sa o intrebi pe ea ca "ai observat ca se pricepe". Si daca observi ca ea are probleme la o materie, ofera-te sa o ajuti. Ofera-te sa o ajuti la orice problema oricat de mica ar fi, chiar daca ea nu ti-a cerut ajutorul. Si daca o vezi in vreo zi trista, apari "ca din intamplare" in preajma ei si fa-o sa rada, zi-i bancuri de exemplu. Totusi nu o baga in seama chiar in fiecare zi, ci o zi da, iar una nu, ca sa nu te creada disperat. Fetelor nu le plac baietii disperati, majoritatea noastra ii preferam pe cei rai sau pe cei echilibrati, adica cei intre disperati si rai. Si orice ai face nu-i spune ei sau altcuiva din scoala ca o placi decat daca iti spune ea asta, caci altfel exista riscul sa nu te placa si daca se afla ca tu o placi si ea nu te place, crede-ma, o sa te simti foarte aiurea! Si imbraca-te frumos, da-te cu parfum, dar nu in exces, ca nu da bine. Si mai ales ai incredere in tine, nu te pierde cu firea in fata ei, nu te balbai si nu fa vreo gafa. Arata-i ce sigur de tine esti (iar daca nu te simti sigur de tine, nu o lasa sa vada asta!). Daca totusi te balbai sau faci vreo gafa, fa apoi misto de gafa ta sau de balbaiala ta. BAFTA si imi dai funda?