| DreamMyLove a întrebat:

Bună TPU!

Deci.Îmi place de un băiat ..cu care ieşeam mai demult [mai mulţi prieteni], dar nu am mai vorbit cu el de aproape 2 luni..Atunci dădea semne că m-ar plăcea thinking şi acum nu ştiu ce să fac.l-aş băga în seamă, dar nu ştiu ce să-i spun. Dacă nu-l întreb eu ceva.el nici atât.

De câteva zile vorbesc cu un alt băiat care mă place şi vorbeşte foarte frumos.Şi eu am început să-l plac, dar nu la fel de mult ca pe primul.Nu ştiu ce să fac. Spuneţi-mi ce aş putea să fac.La primul băiat chiar am ţinut şi încă mai ţin la el.happy Mulţumesc happy

1 răspuns:
| xVogue a răspuns:

Vorbeste cu el chestii comune. Gen ce faci? cum esti? mai vorbiti putin si la sfarsitul conversatiei poti sa ii spui in gen: Daca ai ceva pe suflet poti sa imi zici oricand si am sa te ascult. Nu e mare lucru chestia asta, doar sa nu ii spui ca iti place de el si sa reiei chestii din trecut pentru ca nu va tine nimic crede-mă. Cel mai bine vorbesti cu el ca si cu un amic foarte bun si cel mai important lucru: Nu trebuie să îți fie rușine de el. Baftă!