| ღmarynaღ a întrebat:

Buna TPU deci nu stiu ce sa mai fac eu acum ma port frumos cu maicamea ii spun doar mama si nu mai strig la ea, in rest parca e si mai crizata ca inainte ori vrea sa-si dea inportata ca nu o mai jignesc si striga la mine si eu la fel normal, ce sa mai fac? straight face

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Lasă tonalitatea și ascultă de ea!
Pa, pa.

April
| April a răspuns:

Nu e nimic normal, asa cum spui, in toate situatia asta; fara suparare, esti o mica terorista. E de neinchipuit ca o fiica sa strige la maica-sa_"maica-mea", cum ar trebui sa scrii tu, corect_sa o jigneasca, sa o aduca in pragul nervilor.Si imi imaginez ca acea biata mama, pe langa faptul ca are si o munca ce poate fi stresanta in ziua de azi, mai si vine acasa unde gaseste o fata agresiva.Maryna,sa stii un lucru:cu ce moneda dai, cu aceea si primesti. Daca continui sa te porti atfel, te asigur ca vei repeta destinul mamei tale:acela de a fi jignita de copilul caruia i-ai dat viata.Nu cunosc toate detaliile, dar consider ca orice parinte merita respect din partea copilului sau.Eu zic sa taci, sa o asculti pe mama ta si sa rezolvati eventualele probleme discutand calm si ascultandu-va una pe alta.In ataat zarva e sigur ca niciuna nu asculta ce spune cealata.Normal ar fi ca tu sa taci prima. Fara suparare.

| RMihai a răspuns:

Ingnora incontinuare, adica fii calma dai raspunsuri scurte care sa fie de acord cu ea, eu asa fac cand se oftica ai mei ii las sa vb si ma duc imi vad de treba, daca mai vb si eu mai rau ies., poate inca este suparata pe tine pentru. problemele care le-ai facut in trecut, asteapta ca se linisteste si uita, bafta

| deeaberghes a răspuns:

Pai... de la ce s-a ajuns sa tipati asa. una la alta?